На порядку денному - питання чергової сесії

e-mail Друк PDF

18 серпня під головуванням Михайла Кривошея відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного тридцять першої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники силових структур, громадських організацій.

Депутати розглянули та взяли до відома інформацію прокурора Полтавської області «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності органів прокуратури на території Полтавської області» та інформацію начальника управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області «Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності органів правопорядку на території Полтавської області» - за сім місяців поточного року. Доповідали перший заступник прокурора області Юрій Кравченко та заступник начальника УМВС в області Віктор Ремський.

Обговорюючи питання, голова обласної ради Петро Ворона та голова постійної комісії Михайло Кривошей акцентували увагу на необхідності проведення більш дієвої роботи правоохоронних органів по припиненню злочинів, пов’язаних із полюванням, розкраданням природних ресурсів, по створенню безпечного руху на автодорозі «Київ-Харків». Особливо було наголошено на забезпеченні належних умов праці дільничних інспекторів міліції.

Комісія підтримала звернення начальника УМВС України в Полтавській області щодо виділення з обласного бюджету коштів на встановлення в громадських місцях систем термінового виклику міліції та рекомендувала Департаменту фінансів облдержадміністрації спільно з УМВС в області доопрацювати дане питання.

Знайшов підтримку у депутатів проект рішення про внесення змін до Комплексної програми профілактики правопорушень на 2011-2015 роки в частині забезпечення організації та проведення громадських робіт з інформування населення щодо державної політики у сфері законності та правопорядку, проведення профілактично - роз’яснювальної роботи з запобігання вчинення протиправних діянь. Зокрема, планується залучити до цієї роботи демобілізованих військовослужбовців - учасників АТО, які перебувають на обліку у службі зайнятості. Разом з тим, комісія рекомендувала органам місцевого самоврядування розробити відповідні місцеві програми, що сприятиме профілактиці правопорушень серед населення області.

Потому депутати погодили кандидатури для нагородження почесною відзнакою Полтавської обласної ради - нагрудним знаком «За вірністьнароду України». У числі представлених до нагородження – майже 200 учасників антитерористичної операції, які відзначилися у бойових діях по захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

У ході засідання депутати розглянули та підтримали проект рішення «Про внесення змін до регіональної Програми «Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2013-2016 роки», затвердженої на п'ятнадцятій сесії обласної ради шостого скликання від 28 лютого 2013 року, щодо забезпечення експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та засобів оповіщення та зв’язку.