Відкрито Національний Сорочинський ярмарок

e-mail Друк PDF

18 серпня у с. Великі Сорочинці Миргородського району урочисто відкрито Національний Сорочинський ярмарок та фестиваль народного мистецтва за участю відомих фольклорних колективів та майстрів мистецтв. Цього року ярмарок проходить під гаслом: «Україна – єдина родина».

Хвилиною мовчання учасники дійства вшанували загиблих в АТО та героїв Небесної Сотні. Страшні події на Сході торкнулися кожного, проте українці здатні піднятися з колін і йти вперед у розбудові нової держави, – зазначалося під час відкриття ярмарку.

155 фольклорних колективів з 19 областей України гуртом провели флешмоб «Єднаймося, друзі!». Завітали на ярмарок навіть колективи з Донецька та Луганська – саме їм доручили розпочати Фестиваль народної творчості.

За інформацією організаторів ярмарку, цьогоріч надійшло понад тисячі заявок від майстрів, підприємців, мистецьких колективів.

Відкрили ярмарок голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Української Православної Церкви Федір.

Валерій Головко, зокрема, зазначив, що ярмарок – візитівка Полтавщини, шанування історичних традицій та має глибокий об’єднавчий зміст. «Полтавцям є що показати – потужний агропромисловий та промисловий сектори, – сказав він. – За нами правда і перемога». У свою чергу Володимир Микійчук відзначив, що «ярмарок – це територія для бізнес-спілкування, обміну досвідом і традиціями».

Владика Федір благословив присутніх та підкреслив, що лише в єдності сила українців і треба гуртуватися навколо духовних цінностей, народних і культурних традицій, з Богом у серці.

На відкритті ярмарку зачитали привітання від Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана.