У Полтаві урочисто підняли Державний Прапор України

e-mail Друк PDF

23 серпня на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Полтаві відбулось урочисте підняття синьо-жовтого стяга. З цієї нагоди десятки полтавців з прапорами, працівники державних установ, закладів культури, учасники військово-патріотичної гри «Джура», зібралися перед перед будівлею Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. У церемонії підняття державного прапора взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло та заступник голови обласної ради Володимир Микійчук.

Цьогоріч на святкуванні були й три бойові прапори з зони АТО з підписами військовослужбовців. Ці стяги тримали полтавці-учасники АТО – Юліан Матвійчук (полк “Азов”), Олександр Контарчук (батальйон “Січ”) та волонтер Євген Ситько.

День національного прапора України було встановлено “на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України” згідно з Указом другого президента України Леоніда Кучми “Про День Державного Прапора України” від 23 серпня 2004 року №987/2004.

У 2009 році третій президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.