Захист і підтримка інвалідів – на особливому контролі

e-mail Друк PDF

26 серпня у приміщенні обласної ради за участі заступника голови обласної ради Володимира Микійчука відбулося відкриття Регіонального навчально-практичного семінару Національної Асамблеї інвалідів України для керівників та лідерів громадських організацій інвалідів «Участь ГОІ у здійсненні державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог щодо забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення».

Відкриваючи семінар, Володимир Микійчук наголосив, що одним із завдань влади є вирішення проблемних питань осіб із обмеженими можливостями та налагодження співпраці з громадськими організаціями інвалідів. Він відмітив, що в рамках реалізації обласних програм 2015 року підтримці інвалідів надається максимальне сприяння. «Ці люди потребують захисту та постійної підтримки завжди, і завдання влади – щоби вони відчували себе повноправними громадянами» - сказав Володимир Микійчук.

Семінар такого масштабу та за участі НАІУ в області проводиться вперше і в умовах сьогодення є надзвичайно актуальним і своєчасним. Семінар триватиме два дні.

Перший день семінару планується провести за участі практикуючих спеціалістів, головних і провідних архітекторів, керівників проектних та будівельних організацій, за участі громадських організацій інвалідів, підприємств, діяльність яких пов’язана з громадським транспортом і перевезенням населення.

Другий день семінару відбудеться за участі керівників закладів охорони здоров’я та освіти. У такий спосіб будуть підбиті підсумки аудиторських перевірок та адаптації будівель, територій і середовища до потреб найбільш вразливої категорії населення: для дітей-інвалідів та людей з вадами здоров’я чи тимчасовою його втратою.

Представники НАІУ підкреслили, що застосування стандартів архітектурної доступності при будівництві та реконструкції будинків і споруд необхідно адаптувати до потреб інвалідів за участі представників громадських організацій інвалідів. Такими є реалії сьогодення і гарантує повне забезпечення потреб людей з інвалідністю.