Петро Ворона взяв участь в обласній конференції педагогічних працівників

e-mail Друк PDF

26 серпня в обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбулася серпнева конференція педагогічних працівників, на якій розглянуто підсумки роботи органів управління освітою та педагогічних колективів області у 2014-2015 навчальному році та основні завдання на 2015-2016 навчальний рік.

У зібранні взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Євген Ленський, голова Ради ректорів вищих навчальних закладів полтавського регіону, ректор Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка, депутат обласної ради Володимир Онищенко, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Микола Степаненко, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Віталій Зелюк, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, директор Кременчуцького педагогічного коледжу Іван Гальченко, директор Департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, керівники закладів та установ освіти області.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв, які загинули на Сході України, відстоюючи державний суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

Подією у житті педагогічних колективів Полтавщини назвав Петро Ворона проведення серпневих вчительських конференцій, які покликані узагальнити набутий досвід навчально-виховної роботи, визначити перспективні завдання на новий навчальний рік, актуалізують День знань.

- Сьогодні зовсім інший ідеологічний зміст освіти і ми зовсім інші, ніж були на початку здобуття Україною Незалежності, - сказав Петро Ворона. - Ми стали більш цивілізованими, навчилися розрізняти цінності, які є у суспільстві та світі. Наші діти стали патріотами України.

Разом з тим, зазначив Петро Ворона, на кожного вчителя, викладача, вихователя покладено велику особисту відповідальність за майбутнє нашої держави, яке визначатимуть сьогоднішні учні і студенти.

Проблеми, що стоять сьогодні перед освітянами, на думку голови обласної ради, пов’язані з агресією Російської Федерації проти України, неоголошеною війною на Сході нашої держави. Це, насамперед, недостатня заробітна плата педагогічних працівників, відсутність коштів на проведення ремонту шкільних приміщень, розвиток матеріальної бази навчально-виховних закладів, закупівлю шкільних автобусів тощо. Проте, не зважаючи на труднощі, освіта повинна гарантувати формування інтелектуального потенціалу нації, що забезпечить розвиток вітчизняної економіки, науки та культури, давати учням і студентам саме ті знання, які будуть потрібні у самостійному житті.

У своєму виступі Петро Ворона також відзначив плідну роботу постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, до складу якої входять депутати - освітяни. Саме ця комісія, за словами Петра Ворони, успішно лобіює в обласній раді вирішення актуальних проблемних питань розвитку освітньої галузі області.

Першочерговим завданням, яке стоїть перед 21-тисячним полтавським учительством, голова обласної ради назвав поліпшення якості освітнього процесу. Він вважає за необхідне активніше залучати до роботи у навчальних закладах молодих педагогів, забезпечити роботу з обдарованою молоддю, формувати правову свідомість у дітей, більш ефективно використовувати бюджетні ресурси.