Листи Другої світової війни. 1939-1945

e-mail Друк PDF

2 вересня, в актовому залі Державного архіву Полтавської області відкрито документальну виставку «Листи Другої світової війни. 1939-1945», присвячену 70-річчю закінчення Другої світової війни.

Відкрили виставку заступник голови обласної ради Володимир Микійчук та директор Державного архіву  області Валентина Гудим.

У своєму виступі Володимир Микійчук зазначив важливість збереження історичної пам’яті про події Другої світової війни, порадив молодим людям вивчати та знати історію, аби мати майбутнє. Разом з тим, Володимир Микійчук акцентував увагу на військовій агресії Російської Федерації до України, яка зумовила численні втрати серед військовослужбовців та серед мирного населення України, перетворила населені пункти на Сході нашої держави у руїни і згарища, принесла багатьом людям страждання і горе.

- Ми пишаємося мужністю та патріотизмом захисників України, - підкреслив Володимир Микійчук, - які з честю виконують свій військовий і громадянський обов’язок, відстоюють державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Виставка складається з трьох розділів: епістолярій церковних діячів та інших відомих осіб краю; фронтові листи військовослужбовців Червоної (Радянської) армії та армії Третього рейху; листи полтавських остарбайтерів – невільників фашистської Німеччини.

Презентував експонати заступник директора Державного архіву області, відомий дослідник-архівіст Тарас Пустовіт. Він наголосив, що представлені листи – дуже цінне джерело історичної пам’яті, яке відкриває сучасникам нові виміри трагедії Другої світової війни.