Новини Автозаводського району

e-mail Друк PDF

У Автозаводському районі нарощуються темпи робіт у рамках двомісячника чистоти

Постійно діючий штаб по благоустрою Автозаводського району м.Кременчука нарощує темпи робіт в рамках двомісячника чистоти та порядку. На минулому тижні головна увага була приділена наведенню належного санітарного стану та прибиранню проспекту 50-річчя Жовтня, вулиць Тельмана, Героїв Сталінграду, Молодіжна, Московська, Гранітна, Бетонна, Українська (район Крюківського мосту) та провулку Тецівський. На прибиранні постійно працювали 2 бригади у складі десятьох робітників із Центру занятості та Кременчуцькій виховній колонії, а також бригади ТОВ «Житлорембудсервіс», з яким райвиконком уклав договори на виконання робіт по благоустрою.

Вся територія району розподілена та закріплена за підприємствами, організаціями та закладами, і відділ з благоустрою та екології райвиконкому координує прибирання цієї території. Як розповів заввідділом Євген Вітер, з початку двомісячника чистоти в Автозаводському районі ліквідовано 42 стихійних звалища, вивезено понад 4 тисяч куб.м. сміття, розчищено майже 200 км прибордюрної зони, відремонтовано 41 дитячий майданчик, проведено грейдерування та планування котловану, який використовується для вивезення опалого листя та піщаної суміші з прибордюрної зони в районі кварталу 278.

«Основне завдання на цей тиждень – наведення порядку у районі, виконання плану двомісячника чистоти та проведення Дня довкілля», - наголосив на апаратній нараді 11 квітня голова Автозаводської райради Володимир Коваленко.

С понеділка до прибирання вулиць в Автозаводському районі додатково долучили 8 безробітних, які стоять на обліку в Центрі зайнятості, та Ради громадськості мікрорайонів. На цьому тижні Автозаводський райвиконком отримує за рахунок коштів Екологічного фонду з розсадника «Гарді» 530 саджанців дерев та 45 кущів для висадки на території району. Це на додаток до 580 саджанців дерев та 343 кущів, які вже висаджені в Автозаводському районі силами підприємств та за допомогою депутатів всіх рівнів.

«Супутник» завершує підготовку до прийому дітей

У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», який знаходиться на балансі Автозаводської райради м.Кременчука, завершуються ремонтні роботи по підготовці табору до прийому дітей. У травні готовність СОК «Супутник» буде перевіряти районна комісія. За повідомленням директора комплексу Геннадія Панова, у «Супутнику» завершується капітальний ремонт 1-го поверху двоповерхового корпусу, де вже змонтований електробойлер для підігріву води та душові кабіни, закуплений новий посуд та постільна білизна, замінюються поли у харчоблоці, де буде встановлена посудомоєчна машина.

СОК «Супутник» готується влітку прийняти 400 дітей у три зміни. Крім того, розпочинаючи з 20 серпня у таборі планують організувати відпочинок для 500 людей похилого віку в чотири тури (по 6 днів). Торік у «Супутнику» після закінчення дитячих змін відпочили 394 пенсіонера. А цієї зими було проведено 8 турів вихідного дня для ветеранів з катанням на лижах по зимовому лісу. Ініціатором оздоровлення кременчуцьких ветеранів у районному дитячому таборі виступив голова Автозаводської райради Володимир Коваленко.

До 440-річчя Кременчука у парку Миру встановлять гільзи

До Дня визволення Кременчука від німецько-фашистських загарбників на Алеї слави у парку Миру планується встановити гільзи із землею з тих населених пунктів, де формувалися військові з’єднання, які особливо відзначилися під час звільнення міста у 1943 році, за що отримали звання «Кременчуцьких». Для цього буде організована поїздка кременчуцької делегації з ветеранів та учнів з пошукових загонів, які діють у школах Автозаводського району в рамках районної програми «Пам'ять про війну єднає». Зараз ведеться робота по виготовленню спеціальних гільз. Крім того, у приміщенні під Гонгом мира планується обладнати музей військової слави з’єднань, які отримали почесне звання «Кременчуцьких». А з 26 квітня в Автозаводському районі розпочинаються свята вулиць, назва яких пов’язана із військовою славою нашої армії. Про такі плани розповів голова Автозаводської районної ради Володимир Коваленко.

Шаховий турнір ветеранів

21 квітня Автозаводська районна Рада ветеранів проводить шахово-шашковий турнір серед ветеранів та їх онуків. Про це повідомив голова районної Ради ветеранів Олексій Зубченко. Турнір відбудеться у приміщенні територіального центру Автозаводського району. Початок заходу запланований на 10-ту годину. На турнір запрошуються любителі шахів та шашок серед ветеранів, бажано зі своїми онуками.

День народження ветерана

8 квітня своє 95-річчя відзначив учасник бойових дій, Ветеран Великої Вітчизняної війни Процько Семен Григорович. Ювіляра привітали та вручили йому подарунки заступник голови Автозаводської районної ради Віталій Добрунов, депутат райради Людмила Логвиненко, голова районної ради ветеранів Олексій Зубченко, та представники ради громадськості мікрорайону №15.

Семен Григорович прожив нелегке життя, на яке припала революція, громадянська війна, Голодомор, Велика Вітчизняна війна. У 1942 році фашисти вбили дружину, і двоє маленьких синочків залишились напівсиротами. А у 1943 році він отримав тяжке поранення у праву руку, і в званні старший сержант повернувся додому.

Семен Григорович Процько нагороджений орденами Великої Вітчизняної війни, "За мужність", "Знак Пошани", медаллю маршала Жукова.

А головною його нагородою і справою життя стали 2 синів, 6 онуків та 9 правнуків, які завжди радують ветерана, і дають йому привід пишатися своїм родом.

"Реквієм по безвинних"

11 квітня відзначається як Міжнародний день визволення в`язнів фашистських концтаборів. В Україні всього було 180 концтаборів, з них лише на Полтавщині - 48, а у Кременчуці - 5. Люди в них гинули від голоду, холоду, непосильної праці, знущань охоронців.

Концтабір…

То світ людського розпачу і втоми,

юдоль терпіння й злого торжества,-

тут все навколо мертве й нерухоме,

природа й та, здається, нежива.

Бухенвальд, Освенцим, Дахау, Треблінка – синоніми страху, неймовірної жорстокості, вбивства, бо нелюди творили тут злочини, яких історія людства ще не знала.

Про табори смерті, про нелюдські страждання розповіла школярам ЗОШ №28 завідуюча бібліотеки-філіалу №8 ЦБС для дорослих Любов Карпова. Вона наголосила, що ми не в праві забувати уроки історії і не маємо права замовчувати те, що пережили люди у тих страшних місцях. У гостях у 9-класників на годині скорботи "Реквієм по безвинних" побувала людина, якій довелося все це побачити, і пережити - Гориславець Олексій Андрійович.Він поділився своїми спогадами, хоча згадувати ті події йому дуже і дуже важко, наче все переживає знову. Єдине його прохання: "Щоб совість і воля людей XXI століття назавжди закрили двері пекла міцним замком".