Петро ВОРОНА: громадяни самі дають оцінку роботі правоохоронців

e-mail Друк PDF

8 вересня голова обласної ради Петро Ворона прийняв представників консультативної місії Європейського союзу, яка завітала на Полтавщину: Станіслава Безовські (Болгарія) – фахівця відділу з регіональних питань, керівника делегації та Петра Сардано (Італія) – спеціаліста з реформування судової системи та реформування правоохоронних органів. У робочій зустрічі, також, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко та заступник голови обласної ради Володимир Микійчук. Головною метою місії є вивчення процесу реформ в Україні загалом і у регіонах зокрема.

“Фактично, на сьогодні, ми не бачимо реформування правоохоронної системи, – констатував Петро Ворона. “Створення патрульної поліції в цілому викликає позитивні враження. Але ж це не повноцінне реформування діяльності правоохоронців. Стиль, методи і кадри залишились – вони не змінились”. “Подивіться на рівень довіри до міліції, він вкрай низький. Громадяни самі дають оцінку роботі правоохоронців”.

“У правоохоронних органах досі діє старий принцип, що “свій свого не здає”. Гучні справи на теренах області так і залишаються гучними, далі діло не йде. “Прикладом, цього можуть бути проблеми з міським головою Полтави, розкрадання при будівництві дороги Київ-Харків, проблеми, пов’язані із діяльністю обласного Держкомзему та інші”, – розповів Петро Ворона.

Керівництво області покладає великі сподівання на роботу новопризначеного прокурора Сергія Попова. “Зрештою ми робили все від нас залежне, аби позбутися його попередника – Яна Стрелюка. Його робота викликала чимало зауважень і дорікань. Приклад – розслідування справи щодо побиття полтавських майданівців, яке по суті, було загальмоване і винних не покарано”, – заявив голова обласної ради. У прокуратурі залишилась стара система “відписок”, замість реальної допомоги люди отримують “папірці”.

“На останній сесії депутати не підтримали звіт попереднього обласного прокурора”, – розповів перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко. “Це позиція обласної ради до оцінки роботи прокурора і прокуратури загалом. Про ці проблеми ми говорили із заступником Генерального прокурора України Давидом Сакварелідзе, коли він приїжджав на Полтавщину”.

“Однією з найперших реформ в країні має бути реформа правоохоронної системи”, – зауважив Петро Ворона. “Зрозуміло, що економічні реформи і реформи самоуправління дуже важливі. Але без реформування правоохоронної системи процес реформування не піде”.

У ході спілкування сторони обговорили і питання децентралізації, створення об’єднаних територіальних громад, проведення в них перших виборів.

За матеріалами "НП"