На порядку денному – питання освіти і культури

e-mail Друк PDF

10 вересня під головуванням Івана Гальченка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, керівники районних рад, структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Комісія погодила продовження трудових контрактів із керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області: директором Полтавської обласної універсальної бібліотеки Тетяною Зеленською, директором Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного Ларисою Митрофановою, директором комунального закладу Полтавської обласної ради «Національний музей-заповідник М.В.Гоголя» Лідією Єнко, директором комунальної установи «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської обласної ради Віталієм Сьоміком, директором комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради Дмитром Соколовим.

У контексті даного питання депутати звернули увагу на необхідність модернізації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського.

Потому комісія розглянула та підтримала проект обласної освітянської Програми «Від педагога-професіонала до творчого учня» на 2016-2020 роки», який представив директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Євгеній Ленський. Метою програми є створення сприятливих умов для пошуку, підтримки інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді, підтримка творчої праці вчителів, підвищення їхньої професійної майстерності, популяризація педагогічних здобутків, ефективне науково-методичного забезпечення регіонального компоненту освіти. Разом з тим, на пропозицію голови комісії Івана Гальченка, Департаменту освіти і науки облдержадміністрації рекомендовано доопрацювати дану програму, визначивши прогнозовані обсяги коштів на проведення заходів.

У порядку контролю депутати розглянули виконання рекомендацій постійної комісії з питань освіти, науки, культури від 9 квітня 2015 р. щодо стану фінансуванням мережі дитячих закладів у сільській місцевості області за рахунок районних бюджетів у 2015 році. Було проаналізовано видатки на утримання дошкільних навчальних закладів та дошкільних відділень навчально-виховних комплексів на поточний рік.

У зв’язку з переведення дошкільних закладів сільської місцевості на фінансування із районних бюджетів склалася тривожна ситуація - у більшості районів не вистачає коштів на виплату заробітної плати працівникам дитячих садочків, оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Залучити достатні кошти з сільських бюджетів для вирішення проблеми районним радам не вдалося.

Наразі комісія рекомендувала облдержадміністрації розглянути дане питання за участі голів райдержадміністрацій.

Комісія схвалила пропозицію Департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо заснування Полтавської обласної премії імені Володимира Степанюка для учнівської молоді – переможців обласного щорічного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків» та рекомендувала розробити відповідний проект рішення та внести його в обласну раду в установленому порядку.

У ході засідання було підтримано проект «Про затвердження Положення про Полтавську обласну премію імені С.А.Ковпака у новій редакції», розглянуто інші питання.