Нагороджено лауреатів обласної премії ім.І.П.Котляревського 2015 року

e-mail Друк PDF

11 вересня на садибі І.П.Котляревського, що на Івановій горі у Полтаві, відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів обласної премії ім. І.П.Котляревського, заснованої Полтавською обласною радою на честь видатного земляка.

Премія присуджена за творчі здобутки, які сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва, української класичної та сучасної музики.

На церемонії нагородження були присутні члени журі премії, науковці, молодь, творча інтелігенція, журналісти.

Лауреатів премії 2015 року привітали голова обласної ради, голова журі премії Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, член журі премії, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, доктор філологічних наук, професор Микола Степаненко.

Петро Ворона, зокрема, зазначив, що сьогодні маємо унікальний етап в історії України – боротьбу за єдність держави.

- Будемо єдині у своїх помислах, кожен із нас – хто пером, хто словом в аудиторії, хто на фронті, хто в полі, хто на виробництві – будеодержимим любов’ю до України, як був свого часу одержимим до неї Іван Петрович Котляревський – я в цьому щиро переконаний, - наголосив Петро Ворона, А ще ми повинні бути одержимими любов’ю до людей. Тоді в країні все буде гаразд. Тоді у нас буде країна справедлива, заможна, в якій кожен українець знайде собі абсолютну реалізацію.

Голова обласної ради висловив вдячність переможцям премії за талант, плідний творчий доробок, любов до України та українського слова.

У свою чергу Володимир Марченко підкреслив, що лауреати своєю творчістю вчать земляків мудрості, об’єднують, допомагають становленню сильної нації, яка обов’язково переможе у боротьбі за незалежність, державний суверенітет і територіальну цілісність України.

- Збігають століття, а Котляревський зі своїм словом живе, - сказав Микола Степаненко. – Горнімося до Котляревського, гуртуємося довкола його духовного материка, він є і буде нашим осердям.

У номінації «Сучасна проза» почесну відзнаку лауреата премії було вручено Георгію Антиповичу (літературний псевдонім Юрій Антипович), члену Національної спілки журналістів України, члену Полтавської спілки літераторів - за книгу «Петро Ротач: «Я впень був нищений не раз, та скрес з любові до Вкраїни».

Диплом лауреата премії у номінації «Поетичний твір» за померлу дружину, члена Національної спілки письменників України Людмилу Овдієнко отримав її чоловік, фотохудожник, журналіст Костянтин Бобрищев. Пам’ять поетеси, яка нещодавно пішла за межу Вічності, учасники церемонії нагородження вшанували хвилиною мовчання.

У номінації «Слово» нагорода за популяризацію української мови була вручена представнику драматичного гуртка Войнихівського центрального Будинку культури Лубенського району Полтавської області Аллі Якименко.

За творчу діяльність, яка сприяє розвитку української національної культури, у номінації «Музично-пісенна творчість» почесну відзнаку лауреата премії отримав концертний ансамбль «Чураївна» Полтавської обласної філармонії (керівник - Олеся Гринчук).

У номінації «Медіапроект» було нагороджено Ольгу Гладченко, старшого редактора редакції художньо-публіцистичних програм Полтавської ОДТРК «Лтава» - за створення радіонарисів із циклу «Життя в портретах»: «Ласкаві янголи війни», «Долі вогненні», «Пілігрим з поламаним крилом», «До побачення, качки», «Закон вдячності».

Слова вдячності було адресовано лауреатам премії, які з ряду причин не змогли бути присутніми на врученні нагород: Євгену Нахліку, директору інституту Івана Франка НАН України, члену-кореспонденту НАН України, доктору філологічних наук, професору, який здобув перемогу у номінації «Подія року» - за монографію «Перелицьований світ Івана Котляревського: текст-інтертекст-контекст»; Миколі Петренку, члену Національної спілки письменників України - за поетичну збірку «Моє містечко над Сулою» (номінація «Поетичний твір»); Маргариті Журавель (сценічний псевдонім Маргарита Томм), заслуженій артистці України, провідній артистці Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя – за популяризацію українського театрального мистецтва (номінація «Театральна діяльність»).

Відповідно до клопотання журі та розпорядження голови обласної ради, номінанта премії, члена Національної спілки письменників України, доктора філологічних наук, професора Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олексія Неживого було нагороджено Почесною грамотою обласної ради та годинником – за створення мультимедійного проекту «Григір Тютюнник: мить і вічність. Джерелознавчі матеріали для дослідження і вивчення творчості Григора Тютюнника в загальноосвітніх і вищих навчальних закладах України».

Подарунком для учасників свята став яскравий виступ концертного ансамблю «Чураївна» Полтавської обласної філармонії та народної артистки України Наталії Хоменко.

Обласну премію імені І.П.Котляревського було вручено вдев’яте. З часу заснування її лауреатами стали 55 митців та 14 творчих колективів.