У полі зору депутатів – бюджетні, кадрові та майнові питання

e-mail Друк PDF

16 вересня постійна комісія обласної ради з питань бюджету та управління майном розглянула профільні питання, внесені до проекту порядку денного тридцять першої сесії обласної ради.

У засіданні, яке вів голова комісії Валерій Пархоменко, взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури Іван Гальченко, депутати: Анатолій Шкарбан, Тамара Дорохіна (постійна комісія з питань соціального захисту населення), Олег Романчук, Володимир Чернявський (постійна комісія з питань житлово-комунального господарства), керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, комісія розглянула кандидатури керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області та погодила продовження з ними терміну дії трудових контрактів.

Голова комісії Валерій Пархоменко, депутати: Юрій Шляховий, Павло Лаврик, Володимир Оніщенко, Лариса Передерій, Олександр Удовіченко, Олександр Масенко, Володимир Онищенко, Юрій Цомартов – заслухали, проаналізували та попередньо узгодили інформацію директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивка про напрямки спрямування на додаткові витрати коштів від перевиконання надходжень загального фонду обласного бюджету за 8 місяців 2015 року. Ці кошти – близько 32 млн. грн. – облдержадміністрація пропонує використати на утримання установ обласного значення, проведення заходів, реалізацію обласних програм та формування бюджету розвитку.

Комісія підтримала внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з особливими потребами, ветеранів війни, учасників антитерористичної операції на 2013-2020 роки, до Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2013-2015 роки, до Переліку природоохоронних заходів для фінансування за рахунок залишку коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2015 році.

У контексті питання про внесення змін до регіональної Програми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення на 2013-2016 роки комісія рекомендувала додатково виділити 400 тис. грн. на фінансування заходів з обслуговування системи оповіщення населення.

Щодо проекту обласної освітянської Програми «Від педагога-професіонала до творчого учня» на 2016-2020 роки, комісія рекомендувала сесії утриматися від прийняття даної програми. Натомість, ініціювала пролонгацію на наступний рік Комплексної програми розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки.

У ході засідання було обговорено та підтримано проекти рішень щодо надання дозволів на розробку технічної документації із землеустрою, приймання-передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області та інші.

У порядку контролю, депутати ознайомилися з результатами засідання конкурсної комісії на право оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад області; на оренду приміщення котельної за адресою: м. Полтава, пров. Госпітальний, 6 - між ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та ТОВ «ВІЗАРД ГРУП» та на оренду приміщення котельні та теплових мереж за адресою: Полтавська область, Миргородський район, с. Великі Сорочинці, вул. Миргородська, 40 – між Великосорочинською загальноосвітньою санаторною школою-інтернатом І-ІІІ ступенів Миргородського району та ППФ «Диканська». Відповідні пропозиції конкурсної комісії схвалення у депутатів не знайшли та були відхилені як економічно недоцільні.

Також у ході засідання були розглянуті звернення щодо укладення договорів позички (безоплатного користування); звернення громадської організації «Громадський Майдан Полтавщини» стосовно фінансового забезпечення проведення аудиту комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» та Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго», проведення конкурсу на посаду генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».