Про екологічні проблеми і не тільки

e-mail Друк PDF

17 вересня під головуванням Тетяни Корост відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, депутати: Юрій Кривошеєв (комісія з питань будівництва, транспорту та зв’язку), Тамара Дорохіна (комісія з питань соціального захисту населення), Іван Близнюк (комісія з питань молодіжної політики, спорту та туризму), - керівники органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій, журналісти.

Відповідно до порядку денного, було розглянуто питання про активізацію роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо підвищення рівня суспільної екологічної свідомості. Доповідали заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ткаченко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадим Штефан, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Галина Власюк. Йшлося про заходи з інформування населення про напрямки реалізації державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами, екологічну безпеку регіону.

У контексті даного питання депутат Тамара Дорохіна порушила проблему боротьби з амброзією, яка останнім часом поширилася областю.

Потому депутати заслухали та обговорили інформацію директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лисака про вплив навколишнього середовища на здоров’я людей і демографічну ситуацію в Полтавській області та першочергові завдання по забезпеченню екологічної безпеки населення. У числі екологічних проблем, які негативно впливають на стан здоров’я жителів області, відтак, потребують термінового вирішення, було названо забруднення питної води, наявність у ґрунті пестицидів, залишки невизначених та непридатних отрутохімікатів, забруднення атмосферного повітря промисловими підприємствами. Це, за словами Віктора Лисака, зумовлює захворювання органів травлення і дихання людей, призводить до онкологічних хвороб, зниження кількості населення.

Наразі дану інформацію депутати взяли до відома та рекомендували використати її при підготовці проекту Регіональної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2016-2020 роки.

У порядку контролю депутати заслухали та проаналізували інформацію Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації про перспективи проведення робіт, використання бюджетних коштів на деяких водних об’єктах та їх перерозподіл в 2015 році. Ухвалено рекомендувати збільшити фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища області робіт по розчищенню малих річок на 300 тис. гривень.

У ході засідання комісія розглянула та підтримала проекти рішень тридцять першої сесії обласної ради: «Про погодження проекту рішення «Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування за рахунок залишку коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2015 році, затвердженого рішенням другого засідання двадцять восьмої сесії обласної ради шостого скликання від 14 травня 2015 року» (з врахуванням зауважень і пропозицій комісії), «Про додаткове надання в користування ПАФ «Подоляка» мисливських угідь на території Диканського та Полтавського районів», «Про пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Підбиваючи підсумки засідання, голова комісії Тетяна Корост наголосила на необхідності визначення екологічних пріоритетів в області, підвищення рівня екологічної свідомості людей, забезпечення достатнього фінансування Регіональної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з залученням фінансових ресурсів із Державного бюджету України та коштів місцевих бюджетів..