До 150-річчя Полтавського товариства сільського господарства

e-mail Друк PDF

17 вересня відбулося засідання організаційного комітету з відзначення 150-річчя Полтавського товариства сільського господарства. Вів засідання заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Микійчук.

У ході зібрання було розглянуто організаційні питання відзначення ювілею.

У планах організаторів – виставкові експозиції у Краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського, погашення ювілейної марки, видання документальної книги про діяльність товариства, відкриття пам’ятного знаку на території Полтавської державної аграрної академії, урочисті збори та святковий концерт майстрів мистецтв в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.В.Гоголя, інші заходи.

Як зазначив Володимир Микійчук, Полтавське товариство сільського господарства було фундатором становлення та розвитку вітчизняної аграрної науки, вирощування зернових культур, виробництва екологічно чистої сільськогосподарської продукції, дослідної справи. Воно має вагомі заслуги у просвітницькій діяльності, створенні соціальної інфраструктури на селі у вигляді спеціалізованих освітніх закладів, галузевих дослідницьких інституцій, бібліотек та музеїв. Відзначатиметься ця пам’ятна дата на державному рівні, відповідно до Постанови Верховної Ради України.

Разом з тим, за словами Володимира Микійчука, на Полтавщині знайшлися небайдужі люди, які поставили за мету власним коштом відновити роботу Полтавського товариства сільського господарства. Відродження товариства засвідчить спадкоємність і примноження славних традицій полтавських аграріїв.