Петро ВОРОНА: ви створили унікальний Регламент

e-mail Друк PDF

18 вересня відбулося заключне у каденції планове засідання постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери обласної ради шостого скликання, яке за участі голови обласної ради Петра Ворони провів її очільник Микола Ганнущенко. У зібранні, також, взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадим Штефан, керівники дотичних до обговорюваної проблематики структурних підрозділів обласної ради та облдержадміністрації, галузевих комунальних підприємств, представники громадськості та ЗМІ.

Микола Ганнущенко висловив вдячність на адресу керівництва обласної ради, облдержадміністрації та її профільних структурних підрозділів, громадськості і ЗМІ за розуміння і підтримку в процесі взаємодії.

Петро Ворона наголосив на ексклюзивних підходах до дорученої справи з боку постійної комісії. Зокрема, підкреслено її принциповість і наполегливість при внесенні змін до Регламенту Полтавської обласної ради, завдяки чому, вперше в Україні, представники інститутів громадянського суспільства отримали гарантовані право і час для оприлюднення суспільно значущих проблем на початку пленарних засідань сесій обласної ради. Підкреслено й відсутність ідеологічного забарвлення при вирішенні тих чи інших питань, домінування у роботі суто патріотичних і національних пріоритетів.

При розгляді питань порядку денного, із врахуванням думок депутатів обласної ради Володимира Козуба, Валентини Петрової, Миколи Перепелиці, Ігоря Супруненка, представника громадськості Олексія Шаманенка, взято до відома інформацію про позитивний досвід роботи ТОВ „Кременчуцька міська друкарня” за час оренди цілісного майнового комплексу щодо розширення спектру поліграфічних послуг, про що доповів його керівник Антон Самаркін. Констатовано належну фаховість менеджменту підприємства й рекомендовано Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації спільно з Управлінням майном обласної ради практикувати регулярний обмін досвідом між однопрофільними підприємствами, запроваджувати кращі напрацювання при організації діяльності відповідних комунальних суб’єктів господарювання.

У контексті розгляду питання про суспільну значимість діяльності та оновлення підходів до популяризації вітчизняної видавничої продукції і книгочитання колективу книжкового магазину „Планета”, названим вище інституціям рекомендовано внести проект рішення обласної ради щодо погашення заборгованостей комунального книжкового магазину «Планета» та вирішено вважати концептуально прийнятним запропонований проект бізнес-плану зі створення Книжкового магазину-клубу.

Підтримали депутати й ініціативу обласної організації Національної спілки письменників щодо створення відомчого літературно-мистецького журналу під робочою назвою «Біла альтанка», яку озвучила голова обласної організації Національної спілки письменників України Наталія Кірячок.

За результатами активної дискусії, більшістю голосів рекомендовано обласній раді ухвалити позитивне рішення за проектом “Про внесення змін та доповнень до Комплексної програми сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки”, по суті чого доповіли директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадим Штефан та генеральний директор ОДТРК «Лтава» Євген Лопушинський.

Зокрема, передбачається додаткове виділення коштів з обласного бюджету на 2015 рік в сумі 1 012 700,00 грн, у тому числі:

- на організацію заходів до визначних подій, ювілейних і пам'ятних дат – підготовка та проведення урочистих заходів з нагоди 150-річчя з часу заснування Полтавського товариства сільського господарства – в сумі 150 000,00 грн;

- на оплату послуг з трансляції цифрового телебачення, користування каналами доставки цифрового телебачення та трансляції аналогового телебачення і радіомовлення – в сумі 750 300,00 грн;

- на надання фінансової допомоги комунальному видавництву «Полтавський літератор» в сумі 59 300,00 грн на погашення заборгованості за комунальні послуги та за послуги теплопостачання;

- на надання фінансової допомоги книжковому магазину «Планета» в сумі 53 100,00 грн на погашення заборгованості за комунальні послуги та за послуги теплопостачання.

Погодили депутати й звіт про реалізацію повноважень постійною комісією з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери обласної ради шостого скликання протягом каденції (подається нижче)

 

ЗВІТ

про реалізацію повноважень постійною комісією

з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери

обласної ради шостого скликання протягом каденції

Реалізація повноважень постійною комісією обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери здійснювалася на засадах щорічного планування роботи, домінування загальнообласних пріоритетів над партійними інтересами, толерантності, гласності і відкритості, співпраці з іншими профільними постійними комісіями обласної ради, у першу чергу – з питань бюджету та управління майном, виконавчим апаратом обласної ради, обласною державною адміністрацією та її структурними підрозділами, зокрема – Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, територіальними відомствами центральних органів влади, районними та міськими радами, райдержадміністраціями, представниками Громадських рад при обласній раді та облдержадміністрації, профільними підприємствами, установами й організаціями.

До постійної комісії було обрано 7 депутатів обласної ради, які репрезентували обласні організації 4-х політичних сил.

До її складу входили: ГАННУЩЕНКО Микола Миколайович – голова постійної комісії, ПЕРЕПЕЛИЦЯ Микола Петрович – заступник голови постійної комісії, КОЗУБ Володимир Григорович – секретар постійної комісії, а також члени постійної комісії ЛЕБЕДИН Юрій Якович, ПЕТРОВА Валентина Миколаївна, СТЕЦЕНКО Михайло Васильович, СУПРУНЕНКО Ігор Володимирович.

За звітний період проведено 35 засідань постійної комісії (у т.ч. – 3 виїзних, 7 – розширених, 1 – позапланове), під час яких розглянуто 171 підвідомче питання.

Пріоритетна увага постійної комісії приділялася моніторингу дотримання Регламенту обласної ради та внесенню змін до нього, практичним аспектам депутатської діяльності та обласної ради в цілому, нормотворчому супроводу реалізації регіональної інформаційної політики, сприянню розвитку громадянського суспільства тощо.

У зв’язку з військовою агресією з боку РФ окрема увага приділялася практичним аспектам національної та регіональної інформаційної безпеки та відповідним контрзаходам в умовах АТО.

Одним із останніх найактуальніших демократичних напрацювань постійної комісії спільно із представниками громадськості стало унормування у Регламенті процедури надання на початку пленарних засідань сесій обласної ради часу для виступів громадських активістів із суспільно значущої проблематики, що стало прецедентом для всієї України.

Набуло свого часу резонансу й складення та аналіз за участі керівників депутатських фракцій рейтингових покажчиків інтенсивності участі депутатів обласної ради у роботі постійних комісій, до складу яких вони обрані, та пленарних засіданнях сесій обласної ради, що попервах позитивно вплинуло на ці процеси й активізувало загальну відвідуваність.

Також уперше, порівняно із попередніми скликаннями, щорічно опрацьовувався і оприлюднювався на сайті обласної ради, у газетах «Зоря Полтавщини» та «Село полтавське» зведений графік прийому виборців депутатами обласної ради, обраними в одномандатних мажоритарних виборчих округах та багатомандатному виборчому окрузі.

Осучаснено Положення про підготовку та реалізацію Плану випуску соціально значущих видань, що видаються за кошти обласного бюджету.

Регулярно заслуховувалися звіти і спрямовувалася робота виконавчого апарату обласної ради із запитами на публічну інформацію.

На контролі та співконтролі з іншими постійними комісіями за цей час перебувало виконання 7 профільних обласних програм, у т.ч. Програма інформатизації Полтавської області на 2011-2013 роки, у межах якої, поміж іншого, модернізувалося й технічне оснащення обласної ради, а з 2013 року вже одна – Комплексна програма сприяння розвитку громадянського суспільства та інформаційної сфери в Полтавській області на 2013-2015 роки, до якої опрацьовувалися комісією і вносилися обласною радою поточні зміни та доповнення.

У її контексті та відповідно до викликів часу, робота постійної комісії також спрямовувалася на ухвалення цільових рекомендацій щодо: відзначення річниць Конституції України та Незалежності нашої держави, 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, 350-річчя від дня проголошення м. Гадяча гетьманською столицею; розвитку свободи слова в області та дотримання норм суспільної моралі ЗМІ краю; реагування на критику, оприлюднену у ЗМІ; організації прозорої роботи зі зверненнями громадян до органів влади; висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всеукраїнською громадсько-політичною газетою «Зоря Полтавщини», обласною газетою «Село полтавське», ОКІА «Новини Полтавщини», сайтом обласної ради, у соціальних Інтернет мережах; стану і перспектив розвитку Полтавської ОДТРК «Лтава», упровадження в області цифрового телебачення, функціонування дротового радіо та забезпечення населення області інформаційними послугами; розвитку інфраструктури місцевих телерадіоорганізацій (на прикладі Хорольського і Чутівського районів); суспільної значимості та ефективності діяльності галузевих комунальних видавництв і підприємств; здійснення заходів у контексті проведення ЄВРО-2012 та відзначення 75-річчя Полтавської області; функціонування системи обласних премій і конкурсів, заснованих обласною радою тощо.

Відповідно до висновків і рекомендацій постійної комісії обласною радою було передано в управління обласній державній адміністрації обласне комунальне інформаційне агентство “Новини Полтавщини” та видавництво “Полтавський літератор”; приймалися кадрові рішення стосовно підвідомчих комунальних підприємств; оптимізовано процедуру підготовки і розгляду проектів сесійних рішень обласної ради щодо погодження кандидатур на нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України, іншими відзнаками, які потребують таких рішень.

На одному з розширених засідань постійної комісії за участі керівників усіх депутатських фракцій в обласній раді уперше за практику застосування було проаналізовано перебіг виконання обласної Програми надання депутатами обласної ради VI скликання допомоги малозахищеним громадянам та опрацьовано шляхи вдосконалення системи звітування депутатів обласної ради, обраних у багатомандатному виборчому окрузі, реагування на депутатські запити і звернення.

На підставі вироблених рекомендацій оптимізовано й унормовано відповідні практичні аспекти депутатської діяльності. Проте, слід критично відзначити, що складений графік звітування фракцій обласної ради про власну діяльність, за незалежними від комісії причинами, реалізувати так і не вдалося.

Постійною комісією на підставі оприлюдненого у місцевих ЗМІ Звернення секретаріату Полтавської обласної організації НСЖУ до Верховної Ради України було організовано засідання “круглого столу” з питань доцільності внесення змін та уточнень до Закону України «Про суспільне телебачення та радіомовлення України». Ухвалу “круглого столу”, із врахуванням висловлених фахівцями і громадськістю зауважень і пропозицій, було направлено до Кабінету Міністрів України.

Поряд із цим протягом звітного періоду аналізувалася щорічна планова письмова звітність керівників комунальних підприємств видавничо-поліграфічної галузі, книгорозповсюдження й інформаційної сфери щодо виконання умов контрактів та показників ефективності використання майна і прибутку, а також майнового стану підприємств.

Також, опрацьовувалися звернення, клопотання фізичних і юридичних осіб, інші поточні й оперативні питання.

Члени постійної комісії комісії брали участь у реалізації конкурсних проектів та іміджевих заходів обласної ради, давали прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, виступали із тематичними статтями на сайті обласної ради, публікувалися у газетах “Зоря Полтавщини”, “Село полтавське”, спілкувалися із телеглядачами ОДТРК “Лтава”.

Уможливлення всіх позитивів і здобутків у власній роботі постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери пов’язує винятково із надаваною підтримкою з боку всього депутатського корпусу, профільних постійних комісій, депутатських фракцій, виконавчого апарату та керівництва обласної ради, налаштованістю на плідну співпрацю обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів, плідною взаємодією з інститутами Громадянського суспільства.