На порядку денному – проблеми житлово-комунального господарства

e-mail Друк PDF

22 вересня під головуванням Степана Бульби відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, депутати обласної ради Тамара Дорохіна (комісія з питань соціального захисту населення), Олександр Олексенко (комісія з питань промислової політики, підприємництва та інвестицій), керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, комісія заслухала та взяла до відома інформацію керівників обласних комунальних підприємств теплового господарства: Володимира Чернявського, Олександра Короля, Дмитра Приймака, виконуючого обов’язки начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуарда Реви про хід підготовки підприємств житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років. Було зазначено, що підготовка житлового фонду, комунальної теплоенергетики, водопровідно-каналізаційного та дорожнього господарства області до роботи в осінньо-зимовий період проводиться у запланованих обсягах. Зокрема, підготовлені 6368 житлових будинків – 94,8% до плану, а також об’єкти соціальної сфери – 98,6%. Проведено ремонт понад 72 км водопровідних мереж, понад 7 км каналізаційних мереж, здійснено капітальний ремонт 41 тис. м. кв. міських вулиць та доріг, що складає 82% до плану, підготовлено 130 одиниць спеціалізованої техніки.

У числі порушених у ході обговорення проблем – не відшкодування державою різниці в тарифах на постачання теплової енергії, повільний процес встановлення будинкових лічильників обліку теплової енергії, обслуговування внутрішньобудинкових теплових мереж, наявність кредитної заборгованості управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації перед підприємствами за виконані роботи та інші.

Наразі комісія рекомендувала порушити перед Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком питання про вдосконалення механізму відшкодування державою різниці в тарифах та погашення заборгованості за попередній період.

Потому депутати розглянули та взяли до відома звіт про роботу виконуючого обов’язки генерального директора обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаваеплоенерго», депутата обласної ради Володимира Чернявського та відповідне подання облдержадміністрації щодо призначення його, за результатами проведеного конкурсу, на посаду генерального директора підприємства «Полтаваеплоенерго». Відтак, за результатами голосування, комісія підтримала кандидатуру Володимира Чернявського та рекомендувала внести питання на розгляд сесії обласної ради.

У контексті даного питання депутати також розглянули та взяли до відома звернення громадської організації «Громадський Майдан Полтавщини» щодо проведення конкурсу на заміщення посади генерального директора ОКП «Полтаватеплоенерго».

Знайшла підтримку у депутатів також кандидатура Дмитра Приймака на посаду директора обласного комунального підприємства «Лубнитеплоенерго».

У порядку контролю було заслухано та обговорено підсумки виконання Програми модернізації комунальної теплоенергетики Полтавської області на 2012 - 2014 роки та обласної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки.

Щодо першої, то на її заходи було заплановано понад 235 млн. грн. з бюджетів різних рівнів та коштів підприємств. Утім, програма була профінансована лише в сумі 39 млн. грн., з яких 34, 7 млн. грн.. становлять кошти підприємств. Отже, більшість завдань програми залишилися невиконаними.

Не краще ситуація щодо реалізації Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2018 роки, яка б мала сприяти використанню побутових відходів в якості вторинної сировини та мінімізації їхнього захоронення на полігонах і звалищах. Коштів із фонду охорони навколишнього природного середовища області та з місцевих бюджетів недостатньо для розв’язання цієї вкрай складної соціальної проблеми. Саме тому програма була орієнтована на інвесторів. Утім, питання щодо залучення інвестицій для будівництва сміттєсортувальних станцій та комплексів з переробки твердих побутових відходів, з ряду об’єктивних і суб’єктивних причин вирішене не було. Щодо перспективи, то, за словами Едуарда Реви, у жовтні минулого року підписана угода про співробітництво Проекту «Реформа управління на сході України» німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) з Полтавською облдержадміністрацією. Очікується підтримка з боку німецьких партнерів у підготовці стратегії поводження з відходами, проведенні розрахунків, необхідних для будівництва субрегіонального полігону та інших об’єктів інфраструктури.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

У ході засідання комісія схвалила проект Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки, відхиливши заперечення ГО «Громадський майдан Полтавщини щодо її недоцільності.

Депутати підтримали співпрацю обласного комунального підприємства «Полтававодоканал» з компанією VEOLIA, розглянули депутатський запит Тамари Дорохіної.