Депутати розглянули земельні питання

e-mail Друк PDF

24 вересня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного тридцять першої сесії обласної ради.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, депутат обласної ради Анатолій Шкарбан (комісія з питань соціального захисту населення), керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, журналісти.

Депутати розглянули та підтримали проекти рішень про надання дозволу: на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, яка знаходяться в користуванні ТОВ «Кременчуцька міська друкарня»; встановлення меж земельних ділянок в натурі ( на місцевості), які знаходяться в постійному користуванні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату Полтавської обласної ради.

Комісія проаналізувала та схвалила Пооб’єктний перелік робіт з охорони земель, витрати по яких підлягають компенсації за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію виконуючого обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Олександра Шила про розмежування в області земель державної і комунальної власності. За розрахунками фахівців, розмежуванню на землі державної та комунальної власності в області підлягало 1330, 19 тис. га земель, у тому числі за межами населених пунктів – 1105, 339 тис. га. Утім, через недостатнє фінансування, було замовлено лише 79 проектів землеустрою щодо розмежування земель на загальну площу 111, 203 тис. га. З них затверджено 5 проектів на площу у 4,628 тис. га. Відповідно до прийнятого Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності», землі державної та комунальної власності вважаються розмежованими. Сьогодні триває процес розробки технічної проектної документації, узаконюється право власності на володіння земельними ділянками, у тому числі й комунальними закладами.

У свою чергу, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Іван Рева доповів про хід виконання обласної Програми сільськогосподарської дорадчої діяльності на період до 2015 року. На виконання заходів цієї програми, спрямованої на стимулювання малого і середнього аграрного бізнесу у сільській місцевості, з обласного бюджету було виділено понад 1 млн. грн. За ці кошти було проведено навчальні семінари, організовано виставки, демонстраційні покази, надано кваліфіковані консультації. Як результат, відпрацьовано інноваційні технології в овочівництві, садівництві, ягідництві, створено 5 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів по збору молока від господарств населення, відкрито перші три ферми сімейного типу з розведення ВРХ тощо.

Інформацію Олександра Шила та Івана Реви комісія взяла до відома.

У ході засідання депутати також розглянули та підтримали звернення Тернопільської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, обласних рад щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні та збереження чинної системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників; погодили подання на нагородження колективу приватного підприємства «Агроекологія» Шишацького району Почесною грамотою Верховної Ради України.