Захищати права учасників АТО будуть громадські організації спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області

e-mail Друк PDF

24 вересня у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Поглиблення співпраці з питань надання безоплатної вторинної правової допомоги учасникам АТО».

У засіданні, яке вів директор Регіонального центру Олександр Черчатий, взяли участь голова обласної ради Петро Ворона, представники консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні, ряду громадських організацій та об’єднань, науковці, юристи.

Учасники зібрання обговорили питання удосконалення механізму надання безоплатної допомоги учасникам антитерористичної операції на Сході України та членам сімей загиблих, аспекти співпраці суб’єктів надання правових послуг з громадськими організаціями. Також було презентовано урядові ініціативи та завдання Координаційного центру з надання правової допомоги.

У своєму виступі Петро Ворона зазначив, що сьогодні на жаль повторюється ситуація, яка свого часу мала місце з ветеранами Афганістану та ліквідаторами аварії на ЧАЕС - чиновники не бажають зрозуміти учасників АТО та відмовляють їм у допомозі. У числі існуючих проблем Петро Ворона назвав відсутність можливості учасникам АТО поліпшити житлові умови, отримати гарантовані законом земельні ділянки, кваліфіковану психологічну допомогу, необхідну соціальну реабілітацію. Не кожен ветеран, за словами голови обласної ради, може оздоровитися за рахунок бюджетних ресурсів.

- Обласна рада виділила відповідні кошти, але хотілося, щоб більше коштів на оздоровлення та реабілітацію учасників АТО виділялося з місцевих бюджетів, - сказав Петро Ворона.

При цьому Петро Ворона наголосив, що у великих містах проблем з учасниками АТО найбільше.

Сприяти дієвому захисту законних прав і інтересів учасників АТО та сімей загиблих, на думку Петра Ворони, мають громадські ветеранські організації учасників бойових дій у зоні АТО спільно з фахівцями Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області.

Наразі відбулося урочисте підписання Меморандуму про співробітництво між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області та громадськими організаціями.

Від громадської організації «Всеукраїнська спілка ветеранів «Братерство батальйону «Фенікс» підписав її очільник – голова обласної ради, учасник бойоих дій АТО Петро Ворона.