До ювілею земляка-космонавта

e-mail Друк PDF

15 квітня Полтавщина урочисто відзначила 90-річчя двічі Героя Радянського Союзу, льотчика-космонавта СРСР Георгія Берегового.

У селі Федорівка Карлівського району, де народився космонавт, відбулося відкриття пам’ятника Георгію Береговому. Монумент було споруджено на виконання рішення обласної ради в рамках заходів обласної Програми  увічнення  пам'яті  видатних  земляків на 2008-2011 роки.

Також на честь Георгія Берегового було відкрито меморіальну дошку, встановлену на будинку вокзалу реконструйованого комплексу залізничної станції  «Карлівка».

Ще одна непересічна подія відбулася цього дня - відправлення оновленого складу міждержавного потягу №92/91 сполученням «Полтава-Москва», якому присвоєно ім’я Георгія Берегового.

В урочистих заходах взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, голова обласної ради Іван Момот, Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, начальник Південної залізниці, Герой України Віктор Остапчук, начальник Полтавської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці, депутат обласної ради Ольга Дяченко, єпископ Полтавський і Миргородський УПЦ МП Филип, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості, учнівської молоді.

Виступаючи перед земляками, голова обласної ради Іван Момот відмітив видатні заслуги Георгія Берегового, його вагомий особистий внесок у перемогу над фашистськими загарбниками, у розвиток світової космонавтики. Він підкреслив, що льотчика-космонавта Берегового пам’ятають на Україні, де він народився, розпочав  трудову діяльність, звідки почалася його дорога в небо, до зірок.

- З Полтавщиною тісно пов’язані також імена видатних вчених і космонавтів: Юрія Кондратюка, Володимира Челомея, Михайла Кисенка, Юрія Победоносцева, Олексія Леонова, Павла Поповича, – сказав Іван Момот. - У Полтаві створено музей авіації і космонавтики імені Юрія Кондратюка, музей дальньої авіації, які відносяться до об’єктів спільної власності територіальних громад області.

Голова обласної ради розповів про значну роботу, яку проводить обласна рада по увічненню пам’яті видатних полтавців. При цьому він наголосив, що імена видатних земляків ніколи не будуть забуті, як не будуть забуті їхні добрі справи, що вписані в історію Полтавщини. На прикладах життя і діяльності цих людей, вважає Іван Момот, необхідно вчитися любити свій рідний край, примножувати його славу, працювати для процвітання України.