Святійший Патріарх Філарет освятив Пантелеймонівський храм у Лубнах

e-mail Друк PDF

3 жовтня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав місто Лубни та освятив Пантелеймонівський храм. На в'їзді до міста Предстоятеля Київського Патріархату зустрічали голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова обласної ради Петро Ворона, Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко та керуючий Полтавською єпархією архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

На подвір'ї храму святого Пантелеймона Святійшого Владику зустріли парафіяни. Вони піднесли Святійшому Патріарху коровай та запросили його освятити храм.

За чином освячення та Божественною Літургією Його Святості співслужили: архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав, настоятель храму протоієрей Володимир Ігнатович та десятки священиків Полтавської єпархії.

Під час малого входу Святійший Патріарх Філарет нагородив настоятеля храму правом носіння хреста з прикрасами.

Після молитви Святійший Владика звернувся до присутніх з проповіддю. У своєму архіпастирському слові Предстоятель Київського Патріархату привітав громаду з освяченням храму та пояснив значення храму у житті православних християн.

За сприяння у будівництві храму Святійший Владика відзначив Лубенського міського голову Олександра Грицаєнка та Володимира Тікірятника - Орденом Георгія Побідоносця, Василя Кулика та Дмитра Жадовця – Орденом Миколая Чудотворця.

На сам кінець архієпископ Федір подякував Предстоятелю Київського Патріархату за візит та освячення храму.