У Полтаві відбулася презентація пам’ятника гетьману Івану Мазепі

e-mail Друк PDF

14 жовтня на Соборному майдані у Полтаві відбулася урочиста презентація пам’ятника Івану Мазепі, гетьману України (1687-1709 рр.).

Це місце обрали не випадково. Воно має історичне значення. Саме під Полтавою Мазепу було обрано Гетьманом.

«У Полтаві жила сестра Мазепи, він шанував і любив це місто. На Івановій горі стояла полкова канцелярія. Місце навколо пам’ятника планують вимостити плиткою, аж до дзвіниці собору. Якщо глянути ліворуч, то видно Свя́то-Хрестовоздви́женський жіно́чий монасти́р , який Мазепа відбудував своїм коштом. Прямо – Успенський собор. Місце де встановлять пам’ятник, завжди буде освітлюватися сонцем, він не потраплятиме в тінь. Його обличчя дивитиметься на схід. Вночі його штучно освітлюватимуть. Це частина міста, яка має елемент урочистості та піднесеності», – сказав голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Микола Кульчинський.

В урочистій церемонії взяв участь нащадок гетьмана — Ігор Мазепа. Він нагородив Миколу Кульчинського орденом Мазепи.

Також завітали на захід голова обласної ради Петро Ворона, заступник голови обласної ради Володимир Микійчук, голова облдержадміністрації Валерій Головко.

На презентації Архієпископ Полтавський і Кременчуцький, УПЦ Київського патріархату, владика Федір провів спільну молитву за Україну.

Пам’ятник планують встановити в кінці листопаду та освятити за участі Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.