Петро Ворона пообіцяв активно відстоювати законні права учасників АТО

e-mail Друк PDF

23 жовтня в обласному комунальному інформаційному агентстві "Новини Полтавщини" відбулася прес-конференція керівників громадських організацій учасників АТО, зареєстрованих в області. Громадську організацію "Всеукраїнська спілка ветеранів "Братерство батальйону "Фенікс" представляв її голова, голова обласної ради Петро Ворона.

Темою зустрічі з журналістами стала проблема отримання учасниками бойових дій, які з честю виконали військовий і громадський обов'язок по захисту територіальної цілісності і державного суверенітету України, земельних ділянок. Незважаючи на законні підстави, місцева влада, насамперед, у місті Полтаві, відмовляє учасникам АТО та їхнім родинам у першочерговому виділенні безоплатних земельних ділянок для індивідуального будівництва, мотивуючи це їхньою відсутністю. Разом з тим, депутати дружно голосують за виділення таких ділянок іншим категоріям громадян - зокрема, чиновникам і бізнесменам. Так у Полтаві із 948 заяв учасників АТО на отримання земельних ділянок органи місцевого самоврядування задовольнили лише 142.

Особливо обурив громадськість ганебний вчинок депутатів Київської та Ленінської районних у місті Полтаві рад, які на останніх сесіях голосували відповідно за виділення 29 та 38 ділянок. При цьому було відмовлено в отриманні ділянок відповідно 51 та 79 учасникам АТО.

Учасники АТО та їхні родини справедливо нарікають на бюрократичні перепони, відсутність доступу до інформації про вільні ділянки.

Як зазначив Петро Ворона, ситуація із виділенням земельних ділянок у Полтаві свідчить про ігнорування міською владою питань соціального захисту учасників АТО, є поганим прикладом для інших місцевих рад, зумовлює соціальну напругу в місті.

Наразі голова обласної ради наголосив, що як очільник ветеранської організації, як депутат і голова вищого представницького органу області не дозволить глумитися над своїми бойовими побратимами, буде активно відстоювати їхні законні інтереси. Він звернувся до журналістів місцевих ЗМІ з проханням порушити цю важливу суспільну проблему, стати на захист учасників АТО.

Свою активну позицію щодо боротьби за права своїх бойових товаришів задекларували голова ГО "Братерство учасників антитерористичної операції Полтавщини" Віталій Турпітько, голова Полтавської обласної філії ГО "Товаристово ветеранів АТО" Дмитро Пономаренко, голова правління громадської спілки «Центр реабілітації учасників бойових дій» Валерій Каспіч, інші керівники громадських ветеранських організацій.