Українська мова була, є і буде

e-mail Друк PDF

Під таким лейтмотивом 9 листопада, в День української писемності та мови, в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулося урочисте відкриття XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Конкурс, започаткований у 2001 році відомим українським меценатом Петром Яциком, спрямований на утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури та традицій українського народу. Серед постійних учасників конкурсу, число яких сягнуло за 5 млн. осіб, - представники студентської та учнівської молоді Полтавщини, знавці рідної мови.

Учасників конкурсу, освітян, працівників культури, митців привітали перші керівники області - голова облдержадміністрації Валерій Головко та голова обласної ради Петро Ворона; директор інституту української мови НАН України, професор Павло Гриценко; директор Департаменту середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, професор Микола Степаненко, інші поважні гості.

Петро Ворона, зокрема, назвав Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика унікальним та висловив задоволення з приводу того, що цього року конкурс проводиться саме на Полтавщині, яка справедливо вважається духовною столицею України. Голова обласної ради наголосив, що українська мова є основою духовної культури народу, національної ментальності, на якій будується наша державність. Саме тому рідну мову необхідно шанувати і берегти. Петро Ворона закликав земляків випробувати свої знання - взяти активну участь у написанні Диктанту національної єдності, який проходить у рамках конкурсу.

Потому Петро Ворона вручив почесні відзнаки лауреатам однієї з двох обласних премії, заснованих обласної радою на підтримку української мови і писемності – Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова:

- у номінації «Поезія» – Наталії Харасайло, поетесі, члену Національної спілки письменників України – за книгу поезій «Два голоси для флейти»;

- у номінації «Проза» – Віктору Сердюку, члену Полтавської спілки літераторів – за книги для дітей: «Чарівне скельце, або подорож за сміливістю», «Таємниця різдвяних подарунків»;

- у номінації «Драматургія» – Сергію Цибі, артисту, провідному майстру сцени Полтавського академічного обласного театру ляльок – за творчу діяльність з відродження українських національних традицій, вагомий особистий внесок у розвиток професійного театру;

- у номінації «Публіцистика» – авторському колективу у складі: Вадима Демиденка та Тетяни Демиденко – за збірник нарисів «Слов’янські портрети – 2»;

- у номінації «Критика і літературознавство» – Олені Гнізділовій, доктору педагогічних наук, професору кафедри початкової і дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – за монографію «Володимир Короленко: педагогічні ідеї та досвід педагогічної діяльності».

Почесною грамотою обласної ради за значний особистий внесок у розвиток сучасної української літератури та мови, дослідження трагічних сторінок минулого України, утвердження гуманістичних цінностей у суспільстві та активну громадянську позицію був нагороджений Федір Чужа, член Національної спілки журналістів України, голова Кременчуцької міської організації спілки журналістів.

Почесні відзнаки Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика - подячні дипломи - та пам’ятні подарунки за любов до рідної мови отримали колективи Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського, Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театрі імені М.В.Гоголя, учні загальноосвітніх закладів - знавці та шанувальники рідної мови.

Для учасників зібрання відбувся святковий концерт за участі майстрів мистецтв та аматорів сцени.