Іван Момот: Проблеми «чорнобильців» потрібно вирішувати повсякчас

e-mail Друк PDF

20 квітня голова обласної ради Іван Момот зустрівся з керівниками обласної, міських і районних громадських організацій  «Союз Чорнобиль» - учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції.

У зустрічі, присвяченій 25-м роковинам Чорнобильської трагедії, взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, Полтавський міський голова Олександр Мамай.

Звертаючись до перших керівників області та міста Полтави, ліквідатори окреслили ряд проблем, які потребують першочергового вирішення. Йшлося про необхідність удосконалення «чорнобильського» законодавства, забезпечення ефективного соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. Також були порушені проблеми оздоровлення, медикаментозного забезпечення, санаторно-курортного лікування ліквідаторів, збільшення «чорнобильських» місць у реабілітаційних відділеннях лікувальних закладів, увічнення пам’яті учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які пішли з життя.

Голова обласної ради Іван Момот від імені депутатського корпусу обласної ради подякував «чорнобильцям» за активну громадянську позицію, особисту мужність і героїзм, виявлені під час ліквідації аварії на ЧАЕС. Він підкреслив, що завдяки подвигу ліквідаторів мільйони людей сьогодні мають можливість жити, працювати, дбати про майбутнє.

-Ваші проблеми – це також проблеми влади, - зазначив Іван Момот, – які потрібно вирішувати.

Для цього, на думку голови обласної ради, необхідно поєднати зусилля громадських організацій «Союз Чорнобиль». «Діти Чорнобиля», «Фонд інвалідів Чорнобиля», органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. І не лише напередодні роковин Чорнобильської трагедії, а повсякчас.

Іван Момот зазначив, що обласна рада прийняла обласну Програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік, спрямувала на її провадження 1 мільйон 460 тисяч гривень. Також було виділено кошти на підтримку статутної діяльності громадських чорнобильських організацій. Аналогічна робота проводиться  у районах області.

-Органи місцевого самоврядування Полтавщини і надалі робитимуть все можливе для забезпечення соціального захисту постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, підвищення рівня медичного обслуговування ліквідаторів, розв'язання соціально-побутових проблем «чорнобильських» сімей, - запевнив учасників зібрання Іван Момот.

Голова обласної ради Іван Момот, голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, Полтавський міський голова Олександр Мамай урочисто вручили групі ліквідаторів аварії на ЧАЕС Почесні грамоти обласної ради, облдержадміністрації, Полтавської міської ради.