Науковців НААН України нагородили ювілейними медалями «150 років Полтавському товариству сільського господарства»

e-mail Друк PDF

18 листопада заступник голови обласної ради Володимир Микійчук здійснив робочу поїздку у Київ та взяв участь у засіданні Президії Національної академії аграрних наук України.

Володимир Микійчук вручив ювілейні медалі «150 років Полтавському товариству сільського господарства» директору Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України, члену-кореспонденту НАА Віктору Вергунову, президенту НАН, академіку НАН Ярославу Гадзало, іноземному члену НААН Жан Жаку Ерве, раднику при дирекції Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН, академіку НААН Віктору Сайко, директору ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Ігору Яцуку, іншим ученим.

До речі, Жан Жак Ерве є співзасновником Товариства, Ігор Яцук та Віктор Вергунов – ініціатори та розробники пам’ятного знаку, який відкрили на території Полтавської державної аграрної академії з нагоди відзначення 150-річчя з часу заснування Полтавського товариства сільського господарства.

Як наголосив Володимир Микійчук, медаллю відзначили тих людей, які були причетні до відродження Товариства.

«Найкращі вітання вам з Полтавщини. Ми на високому рівні відзначили 150 років з часу заснування Полтавського товариства сільського господарства. Проведено багато заходів, зокрема відкрили пам’ятний знак. Були урочистості, які святкували на державному рівні. Полтавщина вдячна всім, хто до цього причетний. Сьогодні ми вручаємо нагородити, тим хто, з певних причин не зміг бути на урочистостях в Полтаві», – сказав Микійчук.

Саме НААН ініціювала відзначення ювілейної дати на державному рівні, тому в стінах цієї установи й проходить нагородження, зазначив Віктор Вергунов.

Крім цього, за його словами поміж 100 заходів запланованих у постанові ВР, лише святкування ювілею Товариства набуло чималого резонансу. Як підсумок всієї роботи стало відродження діяльності Товариства та створення Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства», яку очолив Герой Соціалістичної Праці, Герой України Семен Антонець. Відродження ж такого масштабного товариства – приклад використання кращого з власного досвіду.

«Вручення медалей – це завершення величезної роботи, яку ми провели. Почалося все з нашого звернення до Верховної Ради України щодо відзначення на державному рівні 150-річчя з часу заснування Полтавського товариства сільського господарства. Його підтримав комітет з питань освіти й науки, культури і духовності. Ініціатором законопроекту були Іван Кириленко, Вадим Івченко та Лілія Гриневич. Товариство – це унікальне явище. Головна мета, яку ми досягли – те, що Товариство відновило свою роботу», – сказав Віктор Вергунов.

Загалом до ювілею випустили сто медалей, які знайшли своїх власників. Дизайн нагороди розробив Володимир Микійчук.