Перше засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання

e-mail Друк PDF

20 листопада відбулося перше пленарне засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, народні депутати України Олег Кулініч, Андрій Река, головний консультант управління Апарату Верховної Ради України Владислав Товстоног, заступники голови облдержадміністрації, керівники обласних правоохоронних органів, голови районних рад (обрані за станом на 20 листопада 2015 року), міські голови, голови районних державних адміністрацій, представники громадськості, журналісти.

Відкрила засідання голова Полтавської обласної виборчої комісії Людмила Сердюк, яка оголосила результати виборів до обласної ради. Зокрема, вона повідомила, що у виборах до обласної ради взяли участь 17 політичних партій, які висунули 1564 кандидати. Наразі до обласної ради сьомого скликання обрано представників 10 політичних сил: Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна», Радикальної партії Олега Ляшка, Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – Укроп», Аграрної партії України, Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Партії «Відродження», Політичної партії «Рідне місто», Політичної партії «Опозиційний блок» - та зачитала склад депутатського корпусу обласної ради.

Повідомлення щодо офіційних результатів виборів обласна рада взяла до відома та визнала повноваження депутатів обласної ради сьомого скликання.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада для подальшого ведення сесії обрала тимчасову президію з числа депутатів – представників партій, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах, у складі: Андрія Пісоцького – від Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Євгенія Холода - від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Валерія Прядка – від Політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна», Валерія Калюжного – від Радикальної Партії Олега Ляшка, Сергія Солов’я – від Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – Укроп».

Головували на засіданні Андрій Пісоцький та Євгеній Холод.

Депутати обрали секретаріат сесії, затвердили порядок денний сесії.

У ході пленарного засідання було оголошено про утворення фракцій в обласній раді: Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у складі 15 депутатів (голова фракції Андрій Пісоцький); Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» у складі 13 депутатів (голова фракції Руслан Богдан); Радикальної Партії Олега Ляшка у складі 8 депутатів (голова фракції Валерій Калюжний); Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – Укроп» у складі 8 депутатів (голова фракції Сергій Соловей); Політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна» у складі 8 депутатів (голова фракції Валерій Прядко); Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у складі 7 депутатів (голова фракції Анатолій Ханко); Аграрної партії України у складі 7 депутатів (голова фракції Віктор Скочко); Політичної партії «Рідне місто» у складі 6 депутатів (голова фракції Олександр Удовіченко); Політичної партії «Опозиційний блок» у складі 6 депутатів (голова фракції Олег Сазонов); Партії «Відродження» у складі 6 депутатів (голова фракції Микола Бондар).

Цю інформацію депутати взяли до відома.

Потому обласна рада розглянула питання порядку денного засідання: про внесення змін до Регламенту Полтавської обласної ради, про обрання голови Полтавської обласної ради, про обрання першого заступника голови обласної ради, про обрання заступника голови обласної ради.

Зваживши на пропозицію громадськості, обласна рада не підтримала внесення змін до статті 51 Регламенту обласної ради, якими передбачалося проведення другого туру виборів у разі, якщо кандидат на посаду голови обласної ради не набрав більше половини голосів від загального складу ради.

На посаду голови обласної ради було висунуто три кандидатури: Андрія Пісоцікого - від Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Євгенія Холода – від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Петра Ворони – самовисування на вимогу представників громадських організацій.

Кандидати представили обласній раді свої програми та відповіли на запитання.

Після обговорення кандидатур відбулося таємне голосування. За інформацією лічильної комісії, яку оприлюднила її голова, депутат Ірина Степаненко, участь у голосуванні взяли 82 депутати, присутні на сесії. Утім, за результатами голосування, жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів. За кандидатуру Петра Ворони проголосувало 10 депутатів, за кандидатуру Андрія Пісоціького – 27, за кандидатуру Євгенія Холода – 38. Проти всіх кандидатів проголосувало 7 депутатів.

На пропозицію депутата Геннадія Коваленка, обласна рада прийняла рішення про продовження сесії у вівторок 24 листопада, після проведення відповідних консультацій, з повторним розглядом питання про обрання голови обласної ради.