Третє засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання: обрано голову обласної ради та першого заступника голови ради

e-mail Друк PDF

4 грудня відбулося третє пленарне засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання член тимчасової президії, затвердженою обласною радою, депутат Костянтин Кірпосенко (фракція Політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна»).

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, народний депутат України Олег Кулініч, голова обласної виборчої комісії Людмила Сердюк, заступники голови облдержадміністрації, керівники обласних правоохоронних органів, голови районних рад (обраних за станом на 3 грудня 2015 року), міські голови, голови районних державних адміністрацій, представники громадськості, журналісти.

На початку засідання головуючий привітав депутатів, працівників органів місцевого самоврядування області з Днем місцевого самоврядування та побажав успіхів у депутатській та професійній діяльності на благо Полтавщини.

Відповідно до Регламенту обласної ради, з суспільно значущих питань виступили громадські активісти: Олександр Лещенко, Едуард Гожій, Олег Підгорний, Марк Чаус, Олексій Шаманенко, Лідія Місюренко, Дмитро Шевченко, Володимир Журенко та інші.

Потому обласна рада розглянула питання порядку денного сесії.

У контексті питання про обрання голови Полтавської обласної ради відбулося висування кандидатів. Від Політичної партії «Українське об’єднання патріотів –Укроп» на посаду голови обласної ради було висунуто кандидатуру депутата Сергія Солов’я, від Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» -

депутата Олександра Біленького.

Сергій Соловей та Олександр Біленький представили свої програми та відповіли на запитання депутатів та громадських активістів.

Відбулося таємне голосування, в якому взяли участь 80 депутатів. За інформацією лічильної комісії, за кандидатуру Сергія Солов’я проголосувало 15 депутатів, за Олександра Біленького – 34. Жодного з кандидатів не підтримали 29 депутатів. Два бюлетені визнані лічильною комісією недійсними. Отже, голову обласної ради обрано не було.

Після перерви, в ході якої відбулися засідання фракцій, обласна рада вирішила продовжити розгляд даного питання. Від Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – Укроп» на посаду голови обласної ради було висунуто кандидатуру депутата Василя Хоменка, від Аграрної партії України – депутата Віктора Скочка, від Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - депутата Олександра Біленького.

Після оприлюднення кандидатами своїх програм, відбулося таємне голосування.

За кандидатуру Василя Хоменка проголосувало 9 депутатів, за Віктора Скочка – 21 депутат, за Олександра Біленького – 46 депутатів.

Відтак, головою Полтавської обласної ради сьомого скликання було обрано Олександра Біленького.

За пропозицією голови обласної ради Олександра Біленького, першим заступником голови обласної ради депутати обрали Євгенія Холода (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).

У ході засідання обласна рада присвоїла Олександру Біленькому 3 ранг першої категорії посадової особи органу місцевого самоврядування та визначила умови оплати його праці. 5 ранг посадової особи другої категорії органу місцевого самоврядування було присвоєно Євгенію Холоду.

Насамкінець депутати прийняли рішення продовжити першу сесію обласної ради сьомого скликання 11 грудня.