Четверте засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання

e-mail Друк PDF

11 грудня відбулося четверте пленарне засідання першої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, голова обласної виборчої комісії Людмила Сердюк, заступники голови облдержадміністрації, керівники обласних правоохоронних органів, голови районних рад (обраних за станом на 10 грудня 2015 року), міські голови, голови районних державних адміністрацій, представники громадськості, журналісти.

На початку засідання депутати урочисто склали присягу на вірність Україні та отримали посвідчення.

За традицією, відбулося нагородження. Відзнаки лауреатів обласної премії імені С.А.Ковпака були вручені Володимиру Шипову – першому заступнику командира батальйону – начальнику штабу другого стрілецького батальйону військової частини 3052 Національної гвардії України, учаснику бойових дій у зоні АТО (номінація «Захисник України), Володимир Шипов також отримав Почесну відзнаку обласної ради «За вірність народу України» ІІ ступеня; заслуженій артистці України Олені Білоконь (номінація «Мистецький арсенал»). Дипломи були вручені переможцям заснованого обласною радою щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад»: Анастасії Аркановій, Олександрі Селезньовій, Віталію Демочку, Владиславу Чижевському, Наталії Удовиченко, Анні Страшко, Інні Пилипенко, Вікторії Блосі, Світлані Головко, Миколі Білоусову, Вікторії Фатич, Олені Яременко, Юлії Дмитренко, Артуру Кріжановському, Альоні Лесюк.

Потому виступили керівники фракцій: голова фракції Політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна» Валерій Прядко та голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Анатолій Ханко зазначили необхідність прийняття Звернення обласної ради про недовіру Уряду України на чолі з Арсенієм Яценюком; голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Руслан Богдан оприлюднив позицію своєї фракції під час обрання голови обласної ради.

Відповідно до Регламенту обласної ради, з суспільно значущих питань виступили громадські активісти Ігор Балицький та Олександр Лещенко.

Відтак обласна рада перейшла до розгляду питань порядку денного пленарного засідання.

У контексті питання про обрання заступника голови Полтавської обласної ради сьомого скликання голова обласної ради Олександр Біленький вніс на розгляд депутатів кандидатуру депутата Анатолія Ханка.

За результатами таємного голосування, Анатолія Ханка було обрано заступником голови Полтавської обласної ради - за його кандидатуру віддали голоси 50 депутатів, 19 проголосували проти, 1 бюлетень визнано недійсним.

Своїм рішенням обласна рада присвоїла Анатолію Ханку 5 ранг посадової особи другої категорії органу місцевого самоврядування.

У ході засідання депутати затвердили Положення про постійні комісії Полтавської обласної ради, підтримали проект рішення щодо утворення та обрання постійних комісій Полтавської обласної ради сьомого скликання.

Також сесія підтримала відкрите «Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. та Прем’єр-міністра України Яценюка А.П.», внесене на розгляд сесії на пропозицію фракції Аграрної партії України.

У «різному» депутат Олександр Алексюк вів мову про необхідність покращення життя пересічних громадян, змін у нашому житті; депутат Петро Ворона - про дотримання Регламенту обласної ради; депутат Олександр Сиченко – про призначення голів постійних комісій з врахуванням їхньої професійної діяльності; представник політичної партії «Опозиційний блок» Олександр Березнянський піддав гострій критиці діяльність Уряду Арсенія Яценюка, наголосив на необхідності боротьби з корупцією у владі; громадський активіст Олексій Шаманенко порушив питання надання шефської допомоги 16-му батальйону Збройних Сил України, сформованому на Полтавщині, який виконує бойові завдання у зоні АТО; громадський активіст Олег Підгорний попередив про можливе рейдерське захоплення обласних комунальних підприємств.

При закритті першої сесії обласної ради виступив голова обласної ради Олександр Біленький.

 

Виступ голови обласної ради Олександра Біленького

при закритті першої сесії обласної ради сьомого скликання

Шановні полтавці!

Щойно закінчилася перша сесія новообраної обласної ради.

Сесія дуже важлива й знакова. Обрано керівництво ради, сформовані комісії. Отже новообрана Полтавська обласна рада дієздатна й готова приступити до подальшої роботи!

Процес був нелегкий. Бували й гострі моменти. Однак нам вдалося уникнути конфронтації. Такої, яку ми, нажаль, бачимо в деяких інших областях.

І дякувати Богу, що тут, на Полтавщині, ми всі підійшли до цього виважено та відповідально.

Тому, користуючись нагодою, хочу подякувати усім керівникам фракцій та кожному депутату окремо.

Найважливішим результатом першої сесії стала перемога здорового глузду.

Екзамен на єдність на цьому етапі ми витримали!

Але це лише початок. Попереду великий обсяг роботи.

У перспективі - реформа місцевого самоврядування. А це - колективний пошук та реалізація місця обласної та місцевих рад в умовах децентралізації.

Усвідомлюю, що пошуки і досягнення необхідного балансу – справа складна. Але ми маємо це зробити!

І відбуватися це повинно чесно, відкрито, прозоро!

Тільки так ми закладемо фундамент для побудови Нової Полтавщини!

Тільки так ми зможемо досягти позитивного результату. Такого, який би відчули усі полтавці!

Особливу увагу варто приділити бюджетному процесу, інвестиційній політиці, промисловості та агропромисловому комплексу.

Створення єдиного інвестиційного вікна, запровадження новітніх технологій, спрощення доступу людей до інформації, забезпечення прозорості тендерів - це ознака цивілізованості. Це – вимога часу!

Освіта та медицина. Ми повинні всіляко сприяти тому щоб ці сектори стали дієздатними кластерами соціально-економічного розвитку області.

Культура завжди знаходилась на периферії інтересів держави та органів місцевого самоврядування. Такий підхід є в корні неправильним.

В сучасному суспільстві вона не лише задовольняє відповідні потреби людини. Це надзвичайно вигідний бізнес! Вартість усіх картин Пікассо оцінюється у ¾ собівартості «Газпрому»!

Нагадаю, що Полтавщина – духовна столиця України, край, багатий талановитими людьми!

Нова проблема, яку ми повинні вирішити – це допомога воїнам АТО. Отримання відповідного статусу, виділення земельних ділянок, матеріальне забезпечення, соціальна адаптація ветеранів.

Ми повинні захистити тих, хто захищає нас!

Для вирішення усіх цих завдань необхідна конструктивна взаємодія, синергія зусиль обласної ради, обласної держадміністрації, місцевих рад та депутатів Верховної Ради від Полтавщини, а також інститутів громадянського суспільства.

Хочу підкреслити, що для реформ у нас мало часу. І його зовсім немає на політичну тяганину. Ситуація в країні надскладна. Суспільство втомилось від очікувань. Окрім зовнішнього ворога існують ще вороги внутрішні. Існує корупція – найстрашніший ворог!

Є величезне питання довіри суспільства до влади - до того, що вона робить.

Саме тому ми повинні виконувати свою роботу чесно, ефективно, прозоро!

Ця робота не терпить кулуарщини, інтриганства, превалювання особистих та корпоративних інтересів.

Думаю, що разом нам вдасться вирішити усі завдання, які є перед нами на порядку денному.

Головне, щоб прагнення до діалогу та бажання змін, що були продемонстровані депутатами під час цієї сесії, супроводжували нас під час усього терміну роботи Полтавської обласної ради.

Нашими пріоритетами мають бути: Україна, Полтавщина, Людина!

Наші принципи: Законність, прозорість та здоровий глузд!

Дякую Вам за увагу.

Слава Україні!

 

 

Президенту України Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б.

Прем’єр-міністру України Яценюку А.П.

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

Аграрна партія України, громадські професійні організації АПК глибоко занепокоєні ситуацією щодо змін у податковому законодавстві у 2016 році.

Так, оприлюднений 30.11.2015 року, Міністерством фінансів України проект ЗУ “Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні” фактично відміняє усі пільги для сільгоспвиробників:

• скасування спецрежиму ПДВ для всіх суб’єктів господарювання в АПК;

• можливість застосування спрощеної системи оподаткування (група “C”) лише для підприємств, у яких річний обсяг доходу за попередній рік не перевищує 2 млн. грн;

• скасування пільг з неоподаткування будівель і споруд с/г виробників.

Натомість у проекті Державного бюджету України на 2016 рік відсутні будь-які елементи державної підтримки АПК.

При цьому, на відміну від багатьох країн, де аграрна галузь є дотаційною, в Україні сільськогосподарська галузь донедавна демонструвала позитивні показники розвитку. Частка АПК у загальному обсязі експорту України становить 37% (станом на 01.11.2015).

Cпецрежим ПДВ для сільгоспвиробників, який діє з 1998 року, є найефективнішим, до того ж некорупційним механізмом підтримки галузі. Пряма підтримка сільгоспвиробників, яку пропонує Уряд, містить корупційні ризики.

Скасування спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників з 1 січня 2016 року є згубним, з точки зору забезпечення продовольчої безпеки України.

Так, за оцінками експертів втрати аграріїв складуть близько 30 млрд. грн., падіння експортної виручки на $1 млрд., а кількість безробітних зросте на 100 тис. осіб.

Економічна динаміка розвитку АПК у 2015 році підтверджує необхідність збереження державної підтримки галузі – за підсумками 10-ти місяців 2015 року падіння обсягу сільгоспвиробництва складає 4,4%, а витрати на виробництво зросли на 60-70%. Вперше за 10 років скоротилися всі показники по виробництву продукції тваринництва. Чисельність поголів’я ВРХ скоротилася на 5,4%, поголів’я птиці – на 3,2%, виробництво молока зменшилось на 4,4%, а яєць – на 14,8%.

Ситуація в АПК є несприятливою й через посушливі погодні умови. Не сприяє розвитку сільськогосподарської галузі й зовнішньоекономічна кон’юнктура – світові ціни на зерно знижуються вже декілька років поспіль.

При цьому, відсутня будь-яка компенсація за кредитами, а банківська відсоткова ставка перевищує 30% річних.

Наголошуємо, що збереження існуючої системи оподаткування аграрного сектору до 1 січня 2018 року передбачено Коаліційною Угодою та Програмою дій Уряду. Пільги для агропромислової галузі прописані в Угоді про асоціацію України з ЄС, згідно норм СОТ.

Звертаємо Вашу увагу на те, що підходи до законотворчої діяльності Уряду порушують вимоги чинного законодавства України щодо неможливості внесення змін в податкове законодавство на наступний рік наприкінці поточного року.

Вважаємо, що зазначений законопроект не може бути прийнятий в запропонованій редакції, адже означатиме крах агропромислового комплексу України та може спричинити масові акції протесту з боку фермерів і селян.

Враховуючи вищевикладене, переконливо просимо підтримати пропозиції Аграрної партії України, громадських професійних організацій АПК щодо недоцільності внесення запропонованих законопроектом змін до податкового законодавства в частині оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

Прийнято

на четвертому засіданні першої сесії

Полтавської обласної ради

сьомого скликання

11 грудня 2015 року