Звернення Української асоціації районних та обласних рад

e-mail Друк PDF

Звернення

Української асоціації районних та обласних рад

До Президента України
До Голови Верховної Ради України
До Прем'єр-міністра України

Українська асоціація районних та обласних рад неодноразово наголошувала на необхідності децентралізації та реформи місцевого самоврядування, оскільки існуюча система не відповідає потребам Української держави, не забезпечує розвиток демократичних інститутів, гальмує формування громадянського суспільства, не створює умов для регіональної розбудови розвитку територіальних громад, несе загрозу цілісності та суверенітету країни.

Тільки повний комплекс реформ, який забезпечить перехід від пострадянської системи управління до повноцінної європейської моделі, проведений без зволікань, дозволить Україні встати на шлях розвитку та інтеграції, долучити до цих процесів всі регіони нашої держави.

Розпочаті реформи по децентралізації та модернізації місцевого самоврядування на принципах закладених в Європейській хартії місцевого самоврядування мають отримати конституційно-правову основу через внесення змін до Основного закону в частині, що стосується місцевого самоврядування.

Асоціація свого часу надавала ряд пропозицій щодо внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування, які у більшості враховані та відповідають потребам суспільства і вирішують основні задачі, покладені на нього в контексті реформи місцевого самоврядування.

Однак на обласному та районному рівнях відсутня можливість виконувати передані повноваження в межах чинної Конституції.

На вирішення даного питання спрямовані зміни до Конституції України в частині децентралізації влади, а саме передбачення правових підстав для створення виконавчих органів районних та обласних рад.

Асоціація позитивно оцінює досягнуті результати в тому, що проект змін до Конституції отримав схвальні висновки Венеціанської комісії та Конституційного Суду України, а також прийняття його у першому читанні Верховної Ради України.

Тому Українська асоціація районних та обласних рад наголошує на необхідності якомога швидшого прийняття змін до Конституції України та закликає всі політичні сили припинити спекуляції навколо цієї теми.

Українська асоціація районних та обласних рад висловлює підтримку розпочатим в Україні реформам, спрямованим на децентралізацію влади, передачу повноважень місцевому самоврядуванню.

м. Київ 9 жовтня 2015 р.