Проект GIZ сприятиме розвитку громад Полтавщини

e-mail Друк PDF

15 грудня відбулася зустріч голови облдержадміністрації Валерія Головка, першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Андрія Пісоцького, народного депутата України, голови підкомітету з питань регіональної політики, місцевих бюджетів та комунальної власності Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Андрія Реки з заступником керівника проекту Німецького Товариства Міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на Сході України» Тарасом Журавлем та доктором наук з державного управління, професором, головою Центру сприяння розвитку співробітництва територіальних громад В’ячеславом Толковановим.

У ході зустрічі обговорено питання подальшої участі Полтавської області у проекті GIZ «Реформа управління на Сході України». Йшлося про умови виділення коштів проекту на створення в області мережі Центрів з надання адміністративних послуг, забезпечення інформаційної складової щодо питань співробітництва територіальних громад, залучення фінансових ресурсів донорських організацій. Також було розглянуто питання надання допомоги громадам у написанні проектів, створення у районах Ресурсних центрів розвитку територій, їхнє забезпечення кваліфікованими кадрами.

Керівники облдержадміністрації та обласної ради висловили готовність до продовження співпраці з Німецьким Товариством Міжнародного співробітництва (GIZ), наголосили на консолідованій позиції у цьому питанні облдержадміністрації та обласної ради.

*  *  *

Цього дня у Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулося навчання для тренерів з питань міжмуніципального співробітництва, яке провели Тарас Журавель, В’ячеслав Толкованов та експерти з питань ММС. Було розглянуто пропозиції щодо тренінгової стратегії з питань розвитку міжмуніципального співробітництва, основні завдання міжмуніципального співробітництва у контексті реалізації широкомасштабної реформи місцевого самоврядування в Україні, програму тренінгу для тренерів з питань міжмуніципального співробітництва, обговорено питання формування обласного пулу тренерів та експертів з питань ММС. створення інституційної платформи із числа викладачів вишів, представників громадських об’єднань, які займатимуться питаннями підготовки кадрів.

Учасники навчання мали змогу ознайомитися з навчальними підручниками з міжмуніципального співробітництва та відповідною методичною літературою.

Підготовка кваліфікованих тренерів з питань ММС відкриває можливості для забезпечення сталого розвитку усіх (великих та малих) громад шляхом об’єднання зусиль і фінансових ресурсів для розв’язання спільних проблем місцевого розвитку.