Полтавці відсвяткували День народження Гоголя у Санкт-Петербурзі

e-mail Друк PDF

У рамках угоди між Полтавської облрадою та законодавчими зборами Ленінградської області полтавці відсвяткували день народження Миколи Гоголя у Санкт-Петербурзі. Нашу делегацію запросила українська община «Славутич». Своїми враження від святкування учасники поїздки -депутат облради Ірина Балибіна та артист Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Богдан Чернявський - поділилися під час прес-конференції 22 квітня в обласному комунальному інформаційному агентстві  «Новини Полтавщини».

Гостювали полтавці у Санкт-Петербурзі тир дні. За цей час встигли не лише відзначити день народження Гоголя, а й доторкнутися до культурного життя, духовності міста. Зокрема, наша делегація взяла участь в офіційному відкритті днів Гоголя - вистрілили з гармати бастіону Наришкіна, телемості «Полтава - Одеса - Санки-Петербург», відвідали етнографічний музей та поклали квіти до пам'ятника великому земляку. Також полтавці продемонстрували фільм «Дорогами Гоголя». А народна майстриня, викладач Карлівської гімназії Вікторія Жмак провела для всіх охочих майстер-клас з писанкарства, який викликав справжній фурор.

Крім цього, делегація з Полтавщини подарувала землякам-українцям (жителям Санкт-Петербургу) альбом «Полтавська писанка», календарі облради «Художники Полтавщини», видання біографії Гоголя, путівники «Гоголівські місця» та картину «Соняшник».

До речі, артисту нашого театру Богдану Чернявському, який постійно був в образі Миколи Гоголя, неодноразово доводилося імпровізувати, включаючись у постановки та співпрацюючи з російськими акторами.

-Це було дуже відповідально, адже треба було не розчарувати людей. Як такого розігрування, запланованої сценки з моєю участю не було. Проте доводилося на ходу складати сценарії, імпровізувати, - розповів артист.

Основна частина урочистостей, як зазначила Ірина Балибіна, відбувалася на сцені Олександрійського саду. Саме там звучали тематичні російські та українські пісні, відбувалася театралізація гоголівських творів. Такий рівень святкування днів Гоголя у Санкт-Петербурзі (за участі українських делегацій) планують зробити традиційним, щорічним. Що ж до подальшої співпраці Полтавщини та Санкт-Петербургу, то обидві сторони вважають таку зустріч - зав'язуванням стосунків. Зокрема, найближчим часом планують проводити обмін досвідом у галузях культури та освіти.

-Ми донесли до керівництва Полтавської обласної ради та облдержадміністрації, що українська община «Славутич» готова зустріти наших дітей для навчання, можлива організація екскурсійних поїздок, обмін літературою: бібліотеки Санки-Петербургу зацікавлені отримати книги наших авторів та готові надати нам видання українців, які друкуються у них, - розповіла Ірина Балибіна.

Також учасники прес-конференції відповіли на питання читачів сайту:

-Как там славный город на Неве? Украинцев ещё уважают?

Ірина Балибіна:

-У Санкт-Петербурзі ми були посланцями з улюбленої Гоголем землі. З нами гарно спілкувалися. Ми не відчули ніякої агресії. Навпаки, побачили, що нам були раді. Цим візитом, можна сказати, ми частково зняли маску напруги між Росією та Україною.

-Там Гоголь - русский писатель? «Какая Украина, вы что?»... Так там говорять?

Ірина Балибіна:

-Микола Гоголь - це великий українець і класик російської та світової літератур. Тому росіяни його, перш за все, сприймають як класика літератури. У той же час вони добре розуміють яка саме земля надихала його на створення «Тараса Бульби», «Вечорів на хуторі біля Диканьки»...

-Как вы оцениваете, что в этом году не прошел известный фестиваль «В гостях у Гоголя» и власти «зажали» 70 тыс. грн? Приглашали ведь Санкт-Петербургский «Александринский» театр...

Богдан Чернявський:

-Прикро, що не відбувся фестиваль. Але це лише незначна частка того, що наш театр втратив за час ремонту приміщення. Звичайно, це вдарило й по іміджу. Проте все рівно театр працює - у нас є нова вистава «Шинель» (остання прем'єра).

-Пані Ірино, Ви, як депутат, ставили питання перед облрадою про виділення тих 70 тис. грн на фестиваль з обласного бюджету, якщо вже Мінкультури так обломило з тим грантом?

Ірина Балибіна:

-Шкода, що фестиваль у Полтаві не відбувся. На обласну раду питання про нестачу коштів не виносилося. Думаю, що наступного року ми проведемо цей фестиваль і зробимо його ще масштабнішим.

-Хто фінансував поїздку полтавської делегації до Санкт-Петербургу?

Ірина Балибіна:

-90% всіх витрат взяла на себе громадська організація Санкт-Петербургу «Славутич». Адміністрація організувала лише сцену а Олександрійському саду. А всі витрати на проведення заходів та проживання учасників погасила громадська організація. Загалом, варто відзначити, що там громадські організації більш фінансово активні і спроможні, а не просто стоять із протягнутою рукою. Влада ж виступає лише як доповнення.

ОКІА «Новини Полтавщини»