Постійна комісія проаналізувала та підтримала напрямки використання коштів обласного бюджету

e-mail Друк PDF

21 грудня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення.

У засіданні, яке вела голова комісії Людмила Овчаренко, взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, голови постійних комісій обласної ради: з питань бюджету та управління майном - Микола Бондар, з питань молодіжної політики, спорту та туризму – Олександр Алексюк, голова фракції Політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна» в обласній раді Валерій Прядко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій.

Зважаючи на те, що до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради внесене питання про затвердження обласного бюджету на 2016 рік, комісія розглянула основні напрямки використання коштів обласного бюджету у наступному році по галузях «Охорона здоров'я», «Соціальний захист та соціальне забезпечення». Інформували директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак та директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко.

Так поточні видатки з обласного бюджету на охорону здоров’я у наступному році складуть 707 645, 2 тис. грн., капітальні видатки – 32 058, 5 тис. грн. Ці кошти будуть спрямовані на заробітну плату медичним працівникам, медикаменти, харчування стаціонарних хворих, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, виплату пенсій та допомоги, оплату інсулінів, придбання обладнання, проведення капітальних ремонтів та реконструкції приміщень лікувальних закладів.

Прогнозовані обсяги видатків на галузь «Соціальний захист та соціальне забезпечення» у 2016 році визначені у сумі 135 401,6 тис. грн. За ці кошти будуть профінансовані утримання та ремонт будинків-інтернатів (пансіонатів) для літніх людей, інвалідів, малолітніх інвалідів системи соціального захисту, заходи з оздоровлення та відпочинку дітей, пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інші соціальні видатки.

У ході обговорення питання депутати звернули увагу на недостатність обсягу видатків, передбачених на харчування стаціонарних хворих, насамперед тих, які перебувають на лікуванні у госпіталях інвалідів війни.

Відтак, інформацію Віктора Лисака та Людмили Корнієнко комісія взяла до відома. Напрямки використання коштів обласного бюджету на галузі «Охорона здоров’я» та «Соціальний захист та соціальне забезпечення» у 2016 році комісією було схвалено.

Також депутатами було підтримано проект рішення «Про затвердження Порядку забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення хворих на цукровий діабет у 2016 році», яким передбачено порядок безоплатного відпуску інсулінів хворим на цукровий діабет жителям області у разі амбулаторного лікування та порядок відшкодування вартості відпущених аптеками за рецептами лікарів.

Комісія попередньо розглянула проект Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника закладу охорони здоров'я, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, розроблений Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації на пропозицію громадськості. Цей Порядок визначає правові та організаційні засади проведення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника закладу охорони здоров’я як одного з етапів відбору кандидата, сприяє об’єктивній оцінці його професійного рівня, знань законодавства. Даний проект депутати схвалили, втім, зазначили, що потрібно розробити єдиний типовий Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника об’єкту спільної власності територіальних громад області та внести його на розгляд обласної ради. Відтак, ухвалено рекомендувати розглянути питання про створення робочої групи для напрацювання такого Порядку.

У ході засідання депутати розглянули звернення до комісії народного депутата України Олега Кулініча щодо передачі закладів охорони здоров'я від Міністерства інфраструктури до МОЗ України в смт. Ромодан та м. Гребінка Полтавської області; депутата обласної ради Марини Рябокінь - щодо виділення коштів на проведення капітального ремонту приміщення Чутівської центральної районної лікарні. Шляхи вирішення порушених у зверненнях проблем комісія рекомендувала вивчити Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та Департаменту фінансів облдержадміністрації.

Насамкінець полтавська волонтерка і громадська активістка Вікторія Лоза презентувала депутатам проект програми «5 золотих хвилин життя» з навчання працівників освіти, робітників закладів харчування, АЗС, водіїв громадського транспорту, працівників розважальних закладів умінням надавати домедичну допомогу.