Опрацьовано проекти рішень чергової сесії

e-mail Друк PDF

21 грудня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Миколи Бондаря, розглянуті питання, внесені до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Про проект обласного бюджету на 2016 рік депутатів проінформував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. Він, зокрема, зазначив, що формування показників обласного бюджету 2016 року здійснено на основі податкової реформи та реформи міжбюджетних відносин, побудованих на принципах децентралізації фінансів та зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування. При розрахунку міжбюджетних трансфертів враховано нові підходи до їх формування, розподілу та спрямування. З урахуванням змін до Бюджетного кодексу України систему балансування замінено системою бюджетного вирівнювання, яка передбачає горизонтальне вирівнювання податкоспроможності територій залежно від рівня надходжень на одного жителя.

Як доповів Павло Кропивка, доходна частина обласного бюджету на 2016 рік сформована відповідно до статей 66, 69 та 71 Бюджетного кодексу України, якими визначено перелік доходів, що зараховуються до обласного бюджету та з врахуванням Податкового кодексу України. Доходи обласного бюджету (без врахування дотацій, субвенцій та власних надходжень бюджетних установ) на 2016 рік визначено у сумі 608 млн. грн., на 43,1 млн. грн. (7,6 %) більше затверджених показників на 2015 рік.

Павло Кропивка зазначив, що найбільшою складовою доходів обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб – 64,8% від доходів загального фонду. Прогнозні надходження податку складають 393,9 млн. грн. В порівнянні з затвердженими показниками податку на 2015 рік прогнозні показники на 2016 рік більше на 29,3 млн. грн. або 8,0 %. Збільшення обсягів надходжень податку на доходи фізичних осіб обумовлено подальшим зростанням середньомісячної заробітної плати, в тому числі доходів низькооплачуваних верств населення через державне підвищення мінімальних соціальних гарантій та легалізацію виплати заробітної плати.

За інформацією Павла Кропивки, видатки обласного бюджету на 2016 рік плануються в обсязі 4517,5 млн. грн., з ростом на 838,3 млн. грн. або на 22,9 відс. в порівнянні з затвердженими показниками 2015 року. Проектом бюджету установлено обсяг резервного фонду обласного бюджету в сумі 15 млн. грн. За рахунок фінансового ресурсу обласного бюджету районним бюджетам передається інша додаткова дотація для здійснення програм природоохоронних заходів, заходів державних у сфері житлово-комунального господарства з будівництва та реконструкції водопровідних та каналізаційних очисних споруд, доочищення питної води, модернізації систем теплопостачання, впровадження енергозберігаючих технологій в обсязі 30 млн. грн. Розподіл дотації здійснено пропорційно чисельності населення відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Далі учасники засідання заслухали бюджетні запити на 2016 рік головних розпорядників коштів обласного бюджету – структурних підрозділів облдержадміністрації.

Члени бюджетної комісія взяли до відома дану інформацію, внесли свої пропозиції та вирішили провести 23 грудня громадське обговорення проекту обласного бюджету на 2016 рік.

У ході засідання депутати також розглянули та рекомендували внести на розгляд сесії обласної ради слідуючі проекти рішень: про внесення змін до показників обласного бюджету на 2015 рік, про Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2016-2017 роки, про затвердження Порядку забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2016 році.