Мета діяльності – належна якість освіти і культурного середовища

e-mail Друк PDF

22 грудня відбулося перше у сьомому скликанні засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури, яке за участі заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, керівників профільних підрозділів облдержадміністрації, представників громадськості, галузевої профспілки та ЗМІ провів її очільник Сергій Шевчук.

Обговорюючи організаційні аспекти своєї наступної роботи депутати обласної ради Валерій Прядко, Валентина Крутько та Олександр Путря повністю підтримали намір Сергія Шевчука спрямовувати зусилля постійної комісії на досягнення пріоритетної мети – належної якості освіти і культурного середовища.

Саме у такому контексті і пройшли предметні дискусії навколо питань порядку денного зібрання.

Про прогнозні показники обласного бюджету на 2016 рік в частині галузі "Освіта" поінформував директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Євгеній Ленський.

Висловлені присутніми тематичні зауваження і пропозиції стосувалися, зокрема, потреби в умовах законодавчого сьогодення і перспектив визначення із подальшим фінансуванням системи профтехосвіти, утримання інтернатної мережі та закладів сімейного типу, обласних позашкільних закладів, галузевої логістики у сільській місцевості, паспортизації підвідомчих гуртожитків, функціонування Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського, де на думку голови постійної комісії Сергія Шевчука та його колег видатки не переходять у якість, тощо.

Враховуючи те, що освітяни не повинні страждати через неухвалення обласного бюджету, члени постійної комісії погодили прогнозні показники обласного бюджету на 2016 рік в частині галузі "Освіта", проте щодо капітальних видатків – лише відповідну загальну суму. Пооб’єктний розпис буде деталізовано після детального вивчення пропозицій, у т.ч. із виїздом на місця.

Аналогічні рекомендації ухвалено й стосовно прогнозних показників обласного бюджету на 2016 рік в частині галузі "Культура", про які доповів начальник Управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій.

Багато гострої критики на адресу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації було висловлено під час розгляду питання "Про виконуючих обов'язки керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області галузі "Освіта". Зокрема, громадські активісти Людмила Кучеренко, Володимир Дащенко, Геннадій Сікалов, Іван Минак категорично не погоджуються із кадровим рішенням щодо керівника Андріївської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Новосанжарського району Полтавської обласної ради. У цьому сенсі Анатолій Ханко та Сергій Шевчук, члени постійної комісії зауважили на нагальності розробки і затвердження саме депутатським корпусом єдиного Положення про конкурсне заміщення посад як у галузі "Освіта", так й у інших.

На завершення депутати підтримали проект Рішення обласної ради "Про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатних навчальних закладах комунальної власності" (за поданими списками).

Підсумовучи зібрання Сергій Шевчук висловився за системність проведення виїзних засідань постійної комісії, висловив прохання до колег подати власні пропозиції до Плану роботи на прийдешній рік.