Коли в основі стосунків – людяність

e-mail Друк PDF

27 квітня відбулася зустріч голови обласної ради Івана Момота з  делегацією міста Сестрі Леванте (Італія, провінція Генуя), що перебуває на Полтавщині на запрошення обласного громадського об'єднання «Союз Чорнобиль».

Мерія невеликого італійського містечка, яке знаходиться на мальовничому морському узбережжі, за широкої підтримки місцевої громади опікується оздоровленням полтавських дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як розповів президент Асоціації «La Bala delle Favole»  сеньйор Канепа Бруно, ця благодійна ініціатива належить місцевому священику дону Мігелю Коста, який вже пішов із життя, проте його справу успішно продовжує громадська соціальна організація. Діти з Полтавщини, а це в основному – сироти, напівсироти, діти з багатодітних «чорнобильських» родин – проживають в італійських сім’ях. Удень вони відпочивають в  дитячому таборі - розважаються, займаються спортом, купаються в морі, мають змогу відвідати аквапарк та акваріум в Генуї. Увечері повертаються в сім’ї, там перебувають й у вихідні дні.  За здоров’ям дітей стежать лікарі. Термін оздоровлення – 30 днів.

За 16 років за кошти Асоціації «La Bala delle Favole», мерії Сестрі-Леванте  відпочило та поліпшило здоров'я понад 450 дітей - «чорнобильців» з нашої області. Нинішнього літа, незважаючи на наслідки світової фінансово-економічної кризи, у цікаву подорож до Італії знову вирушить група юних полтавців із 24 осіб.

Голова обласної ради Іван Момот зазначив, що обласна рада високо цінує допомогу і підтримку мерії, громадськості міста Сестрі Леванте, Асоціації «La Baіa delle Favole» та назвав їхню благодійну діяльність прикладом дієвого вирішення «чорнобильських» проблем громадськими організаціями на міжнародному рівні.

Від імені обласної ради Іван Момот щиро подякував італійським гостям та висловив сподівання на подальший розвиток зв'язків між Полтавською областю та містом Сестрі Леванте, що сприятиме зміцненню дружніх стосунків між італійським і українським народами.

Іван Момот передав офіційний лист-подяку за примноження добра та благодійництво меру міста Сестрі-Леванте сеньйору Андреа Лавареллі та президенту Асоціації «La Bala delle Favole»  сеньйору Канепа Бруно.

Гості поділилися враженнями від перебування на полтавській землі, відзначення в області 25-х роковин Чорнобильської трагедії.

У зустрічі взяли участь голова обласного громадського о'бєднання «Союз Чорнобиль» Віктор Шкурпела та голова обласного громадського об’єднання «Фонд інвалідів Чорнобиля» Микола Дибін.