Друга сесія обласної ради сьомого скликання

e-mail Друк PDF

24 грудня відбулося пленарне засідання другої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники Департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

На початку засідання депутати та запрошені вшанували хвилиною мовчання пам’ять земляків - учасників АТО Артема Носенка та Романа Капація, які віддали життя у боротьбі за Незалежність нашої держави.

За традицією, голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко вручили нагороди. За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі медаллю «Захиснику Вітчизни» було нагороджено солдата, старшого стрільця роти спеціального призначення резервного батальйону військової частини 3027 Північного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України Сергія Тимофієнка; медаллю «За військову службу» - молодшого сержанта, інструктора (стрільця-гранатометника) мобільної роти окремого загону спецпризначення «Азов» військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України Сергія Химича. За вагомий особистий внесок в утвердження засад місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну громадську діяльність та з нагоди Дня місцевого самоврядування Грамоти Верховної Ради України були вручені депутату обласної ради, генеральному директору сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальність «Воскобійники» Шишацького району Валерію Капленку та голові Гребінківської районної ради Валерію Зінченку. Грамотою Кабінету Міністрів України була відзначена професійна діяльність Решетилівського селищного голови Володимира Кузьменка.

За благодійну діяльність орденом Української Православної Церкви Київського Патріархату був нагороджений депутат обласної ради, генеральний директор ТОВ «Агрофірма «Добробут» Олександр Коваленко.

З наступаючими новорічними святами депутатів привітали вихованці зразкового дитячого хореографічного колективу «Каприз» Полтавського палацу залізничників, які станцювали та подарували депутатам паперових голубів.

Голова обласної ради повідомив, що за рішенням зборів депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в обласній раді, головою фракції обрано депутата Віктора Щурова.

Наразі депутати сформували порядок денного сесії, включивши до нього додаткові питання, та прийняли регламент роботи сесії.

З суспільно значущих питань на сесії виступили: перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати: Віктор Скочко, Петро Ворона, Микола Первак, Олег Сазонов, громадські активісти: Юрій Лебідь, Олег Підгорний, Марк Чаус, Едуард Гожий, Олександр Лещенко, Ігор Головатий, Людмила Стельмах-Кучеренко, Василь Ковальчук, Олексій Шаманенко, Людмила Пономаренко, Геннадій Сікалов.

Потому депутати приступили до розгляду сесійних питань.

За ініціативою депутатських фракцій в обласній раді: Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна», Політичної партії «Опозиційний блок» - обласна рада прийняла Звернення до Верховної Ради України щодо відставки Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Депутати затвердили внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування за рахунок залишку коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2015 році; проголосували за внесення змін до бюджету 2015 року, збільшивши за рахунок трансфертів з державного бюджету та понадпланових надходжень загального фонду обласного бюджету фінансування галузей соціального захисту населення, охорони здоров’я, освіти, а також спрямувавши кошти на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення.

На пропозицію депутата Петра Ворони та громадського активіста Олексія Шаманенка, проект рішення «Про Регламент Полтавської обласної ради сьомого скликання» обласна рада взяла «за основу», забезпечивши можливість депутатам та громадським активістам внести до Регламенту конструктивні узгоджені пропозиції. «В цілому» як рішення обласної ради Регламент буде прийнятий на наступній сесії.

Депутати своїми рішеннями утворили президію обласної ради, прийняли Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2016-2017 роки, затвердили План роботи обласної ради на 2016 рік, Порядок забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2016 році.

Ключовим питанням сесії стало прийняття обласного бюджету на 2016 рік.

Після обговорення проекту бюджету, в якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати: Віктор Щуров, Іван Сидоренко, Василь Хоменко, Валерій Калюжний, Валерій Прядко – голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що на засіданнях постійних комісій рекомендовано прийняти бюджет по захищених статтях та по загальних сумах на капітальні видатки; фінансування капвидатків буде здійснено після погодження з профільними комісіями та постійною комісією обласної ради з питань бюджету та управління майном. Отже, депутати матимуть можливість відвідати разом із головними розпорядниками коштів підприємства чи заклади, проаналізувати бюджетні запити та визначитися з фінансуванням капітальних видатків.

Відтак обласний бюджет на 2016 рік було затверджено.

У ході засідання депутати підтримали проекти рішень щодо звільнення батьків від сплати за утримання дітей в інтернатних навчальних закладах комунальної власності; затвердили технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі ( на місцевості), які знаходяться в постійному користуванні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату Полтавської обласної ради.

Сесія підтримала депутатські запити Віктора Скочка та Сергія Сазонова.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення з 15-ти питань порядку денного сесії.

У «різному» депутат обласної ради Віктор Скочко повідомив, що у зв’язку з порушенням попередніх домовленостей між фракціями в обласній раді щодо розподілу комісій, фракція Аграрної партії України переходить в опозицію.