Пам’ятний знак героям Майдану: коли буде виконане рішення обласної ради?

e-mail Друк PDF

5 січня під головуванням Геннадія Коваленка та за участі заступника голови обласної ради Анатолія Ханка відбулося позапланове засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій.

На початку засідання Анатолій Ханко вручив Почесну відзнаку обласної ради – нагрудний знак «За вірність народу України» ІІ ступеня волонтеру Олександру Онищенку з селища Диканька.

Відповідно до порядку денного, комісія заслухала інформацію начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександра Панкова про виконання рішення двадцять першої позачергової сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 24.02.2014 р. «Про забезпечення реалізації ініціатив громадськості» в частині встановлення Стели Героїв Майдану. З часу прийняття обласною радою цього рішення відбулися відкриті конкурси на визначення кращих проектних пропозицій пам’ятного знаку (пам’ятника) у Полтаві на вшанування подій та героїв Майдану. Проте, переможця журі так і не визначило, мотивуючи своє рішення тим, що серед представлених на конкурс проектних пропозицій не було такої, яка б в цілому відповідала критеріям конкурсу і могла бути запропонована до подальшої реалізації. Потому було організовано та проведено 10 засідань «круглого столу» з громадського обговорення проектних пропозицій, утворено Громадський форум, ініційовано проведення відкритого Всеукраїнського конкурсу, розроблено завдання на проектування та конкурсну документацію, сформовано Раду громадських експертів тощо.

Обговорюючи питання, голова комісії Геннадій Коваленко, депутати Валерій Калюжний, Віталій Кабачок зазначили, що робота, проведена управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації протягом майже двох років, очікуваного результату не дала. Отже, рішення обласної ради по увічненню пам’яті героїв Майдану залишилося не виконаним. Підготовка та проведення нового конкурсу, на думку депутатів, займе чимало часу. Та й не гарантовано, що журі цього разу назве переможця, і полтавці нарешті отримають місце, де можна вшанувати сучасників, які боролися та загинули за Україну.

Відтак, комісія ухвалила звернутися до обласної організації Національної спілки архітекторів України та юридичної служби з проханням надати пропозиції по встановленню у Полтаві Стели Героїв Майдану у найкоротший термін.

У ході засідання депутати також розглянули звернення до комісії щодо ситуації з призначенням директора Хорольського агропромислового коледжу та здійснення ним фінансової діяльності навчального закладу; щодо правомірності дій правоохоронних органів області відносно СТОВ «Бережнівське» Кобеляцького району.