Виробництво молока – на промисловий рівень

e-mail Друк PDF

29 квітня голова обласної ради Іван Момот зустрівся з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Присяжнюком, який перебував на Полтавщині з робочою поїздкою.

Іван Момот та Микола Присяжнюк відвідали Шишацький район та взяли участь у республіканському семінарі на тему: "Інтенсифікація виробництва молока в Україні". Разом із заступниками голів облдержадміністрацій, керівниками передових агропідприємств області, вони ознайомилися з системою промислового виробництва молока на новозбудованому молочному комплексі ТОВ «Агрофірма імені Довженка», яке очолює депутат обласної ради Віктор Скочко; у  ПП «Агроекологія» оглянули посіви озимої пшениці з еспарцетом, що вирощується для виробництва сінажу, побували на молочній фермі.

Герой України Семен Антонець – засновник цього сільгосппідприємства - розповів про впровадження в господарстві системи органічного землеробства та виробництва кормів, яка дозволяє вирощувати та отримувати високі врожаї екологічно чистої сільськогосподарської продукції. При цьому, як підкреслив керівник,  гербіциди, пестициди, мінеральні добрива не застосовуються. Врожайність досягається за рахунок оздоровлення ґрунтів та раціонального використання землі.

Також було розглянуто унікальний досвід ПП «Агроекологія» щодо формування високопродуктивного молочного стада без застосування хімічних добавок та стимуляторів росту, з використанням сучасних комп'ютерних технологій. На «Агроекології» сьогодні утримується понад 1,3 тис. голів корів, введено в експлуатацію 5 доїльних залів, обладнаних молокопроводами, що у поєднанні з органічними підходами до виробництва кормової групи рослинницької продукції забезпечує високу якість та екологічність виробленого молока.

Не оминули увагою високі гості й об’єкти соціальної інфраструктури - у Михайликах вони відвідали дитячий садочок «Дзвіночок», який утримує сільська рада при підтримці  сільгосппідприємства.

Потому відбулося пленарне засідання семінару.