Право учасників бойових дій на пільговий проїзд має бути забезпечено

e-mail Друк PDF

13 січня в обласній раді відбулося засідання «круглого столу», на якому розглянуто питання дотримання прав учасників бойових дій на пільговий проїзд автомобільним транспортом на приміських та міжміських маршрутах, що не виходять за межі області.

У засіданні, яке вів заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, взяли участь представники органів виконавчої влади, керівники ветеранських громадських організацій, громадські активісти, перевізники, журналісти.

У форматі діалогу учасники зібрання обговорили проблему, яка виникла з прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», в якому не були передбачені видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільговий проїзд окремих категорій громадян. В результаті перевізники відмовляються безкоштовно перевозити учасників бойових дій, інших пільговиків. Отже, виникла законодавча колізія – пільги на перевезення встановлені, проте механізм їх застосування не працює.

За словами заступника голови обласної ради Анатолія Ханка, таким чином грубо порушуються права учасників бойових дій та інших пільгових категорій населення, що неприпустимо.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, сьогодні в облдержадміністрації відбулася проведено селекторна нарада з керівниками міст і районів області. Дано доручення провести відповідні розрахунки та забезпечити покриття видатків на пільговий проїзд окремих категорій населення, у тому числі учасників бойових дій, за рахунок місцевих бюджетів.

Свої думки з приводу вдосконалення механізму застосування пільг висловили голова ГО «УКРОП», учасник бойових дій Олександр Русін, депутат обласної ради, голова ГО «Всеукраїнська спілка ветерані «Братерство батальйону «Фенікс», учасник бойових дій Петро Ворона, голова обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), учасник бойових дій Юрій Цомартов, учасник бойових дій Василь Ковальчук, депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков, заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації Олексій Шаманенко, громадський активіст Олександр Лещенко, директор ТОВ «Люкс Полтава 2009» Владислав Чучко та інші.

Серед пропозицій, які прозвучали від учасників «круглого столу» - проведення монетизації пільг, підвищення особистої відповідальності водіїв за дотримання законодавства щодо перевезення пільгових категорій населення, здійснення громадського контролю за перевізниками тощо.

Було констатовано, що дана проблема є суспільно значимою і потребує термінового вирішення, насамперед, органами влади.