Аеропорт "Полтава" – хороша перспектива, попри великий скепсис

e-mail Друк PDF

Перспективі будівництва міжнародного аеропорту "Полтава" була присвячена спільна прес-конференція голів обласної ради Олександра Біленького та обласної держадміністрації Валерія Головка. На ній ТОВ "Авіаплан" презентувало дослідження перспективності розвитку аеропорту.

На думку керівника проекту Євгена Трескунова, Полтавщина має унікальні можливості у розвитку авіаперевезень.

- Лише у Миргороді  щороку відпочиває більше тисячі іноземців. Якщо ми реалізуємо хоча би початковий план потоком 120 тисяч пасажирів на рік – це вже дванадцять мільйонів євро прибутків, – говорить експерт.

Голова обласної ради Олександр Біленький з оптимізмом сприймає перспективи розвитку аеропорту "Полтава". Хоча, говорить, раніше його погляди були налаштовані інакше.

- Скептики мене переконували, що це утопія і для нормальної  роботи аеропорту є перешкоди. Зокрема, це присутність летовищ за 250 кілометрів від інфраструктури - у нас поряд є Дніпропетровськ і Харків.  Але досвід Херсону нам показує, що це дуже перспективна галузь.  Полтавщина має великий туристично-краєзнавчий потенціал, який треба розвивати. Тут потужна промисловість, переробна інфраструктура.  Окрім того втрата аеропорту, це втрата суміжних служб, які його обслуговують. Взяти приміром службу управління повітряним рухом - якщо ми її втратимо, то потім буде важко поновити, -  сказав Олександр Біленький.

- У цьому проекті має бути зацікавлений не лише обласний бюджет. Адже він відкриває привабливі перспективи перед окремими містами – Полтавою, Кременчуком, Миргородом. Тому і вони можуть взяти участь у реалізації проекту,   – вважає голова облдержадміністрації Валерій Головко.

В Україні вже є приклади вдалої реалізації подібних проектів. У Херсоні місцевий аеропорт відновили коштом обласного бюджету. Тепер летовище приймає міжнародні рейси, зокрема з Туреччини.