Збереження довкілля – справа спільна

e-mail Друк PDF

18 січня перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод та голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій провели другу нараду по питанню щодо причин зменшення сплати екологічного податку основними бюджетоутворюючими підприємствами області, в якій взяли участь заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Ткаченко, заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області Юрій Авдеєнко, начальник Державної екологічної інспекції у Полтавській області Сергій Кравченко та начальник Головного управління Держсанепідслужби в Полтавській області Сергій Макеєв.

За інформацією Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області при прогнозуванні надходжень екологічного податку на 2016 рік враховані положення Бюджетного Кодексу України в частині джерел формування місцевих бюджетів та фактичні надходження збору у 2015 році. У відповідності із діючими у минулому році ставками екологічного податку, очікувані надходження платежу до місцевого бюджету складуть на 2016 рік в межах 74 млн. грн., або менше очікуваних 2015 року на 23 млн. грн.

Як зазначив Юрій Авдеєнко, при розрахунку прогнозних надходжень на 2016 рік враховано зменшення у 2015 році нарахувань по найбільших платниках податку області, а саме ТОВ «Єристівський ГЗК» та ТОВ «Полтавський ГЗК». Зокрема, по ТОВ «Єристівський ГЗК» у 3 кварталі 2015 року нараховано екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених місцях до зведеного бюджету 7, 3 млн. грн., що на 14, 2 млн. грн. або в 3 рази менше ніж за 3 квартал 2014 року.

Учасники зібрання проаналізували причини значного зменшення екологічних відрахувань по ТОВ «Єристівський ГЗК». Було привернуто увагу щодо зниження підприємством коефіцієнтів викидів в атмосферне повітря, що і стало основною причиною зменшення екологічних відрахувань.

Отже, було ухвалено рішення звернутися до ТОВ «Єристівський ГЗК» з проханням надати в обласну раду документи та пояснення стосовно зменшення сплати екологічного податку за розміщення відходів підприємством.