Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму

e-mail Друк PDF

21 січня під головуванням Олександра Алексюка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму, в якому взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Відповідно до порядку денного депутати заслухали та обговорили інформацію заступника начальника управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації Лариси Оніщук щодо виконання обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки.

Як доповіла Лариса Оніщук, робота по виконанню обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки була спрямована на розробку нових та вдосконалення існуючих туристично-екскурсійних маршрутів в напрямку національно-патріотичного виховання засобами туризму, навчально-методичну роботу з фахівцями галузі з метою підвищення якості обласного туристичного продукту та створення позитивного іміджу Полтавщини на рівні області та за її межами.

За інформацією управління інфраструктури та туризму облдержадміністрації традиційними щорічними заходами було проведення Всеукраїнських фестивалів туристичної журналістики та прес-турів, забезпечення роботи знімальних груп центральних каналів на теренах Полтавщини, проведення обласного туристичного культурно-мистецького свята «Пісенні мандри». Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині!», науково-практичної конференції «Екскурсійна діяльність – реалії та перспективи», Всеукраїнського «Еко-фестивалю «Лель» на базі комунальної установи обласної ради «Рекреаційний центр «Криворудський» с. Крива Руда Семенівського району та багато інших.

Опрацьовано та впроваджено (розроблено методичні посібники) нові екскурсійні маршрути «Музична Полтава», «Музична Полтавщина», «Вулиці та будинки Полтави розповідають»;«Симон Петлюра та Патріарх Мстислав – видатні Полтавці»; «Через терни до зірок»; «Гастрономічна Полтавщина»; «Від Тараса Шевченка до Василя Симоненка» та ін.

Комунальна установа «Рекреаційний центр «Криворудський» є центром розвитку екотуризму на теренах області, проводячи за рік екскурсії для 2500 школярів та молоді. Установа щорічно організовує наукові дослідження в галузі біології, науково-практичні семінари, створює нові ландшафтні цікавинки та місця відпочинку на території парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва площею 12 га.

Всього на реалізацію заходів обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки було спрямовано 1млн. 360 тис. грн., у тому числі на утримання комунальної установи «Рекреаційний центр «Криворудський» 528 тис. грн.

Дану інформацію депутати взяли до відома та розглянули проект обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки.

Після детального опрацювання проекту програми члени профільної комісії, представники громадськості з метою популяризації туристичних маршрутів області, збільшення та впорядкування туристичних потоків внесли свої пропозиції щодо розширення заходів обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки. Йшлося про необхідність забезпечення інформаційного облаштування, ознакування, маркування цінних туристичних ресурсів області, регіональних мереж туристично-екскурсійних маршрутів, створення сприятливих умов для залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій для розвитку туристичної інфраструктури, популяризації культурної спадщини та духовних надбань області шляхом створення рекламно-інформаційної продукції тощо.

Отже, було ухвалено рішення рекомендувати внести проект обласної Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки на розгляд чергової сесії обласної ради.

У ході засідання депутати також підтримали перелік та напрямки використання капітальних видатків, які пропонуються до фінансування в 2016 році за рахунок галузі “Фізкультура і спорт”, розглянули інші питання узгодженого порядку денного.