Євгеній Холод: Бюджет 2016 - про децентралізацію фінансових ресурсів говорити не доводиться

e-mail Друк PDF

22 січня в обласному комунальному інформаційному агентстві «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода.

Темою розмови стали проблемні питання, пов’язані з виконанням обласного бюджету на 2016 рік, який був затверджений на другій сесії обласної ради.

Як зазначив Євгеній Холод, 29 січня, на третій сесії обласної ради, обласний бюджет буде приведено у відповідність до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Таким чином, ряд показників обласного бюджету будуть відкориговані та затверджені сесією обласною радою. Порівняно з раніше затвердженими показниками доходи обласного бюджету повинні зрости на 760 млн. грн. Вони становитимуть 5 млрд. 277 млн. грн. Утім, область не отримає субвенцій з держбюджету на утримання системи профтехосвіти (200 млн. грн.), на транспортне перевезення пільгових категорій населення (59 млн. грн.). Ці видатки перенесені на місцеві бюджети, які навряд чи зможуть їх забезпечити.

Отже, за словами Євгенія Холода, поки що ні про яку децентралізацію фінансових ресурсів говорити не доводиться.

Окремо Євгеній Холод зупинився на питаннях, пов’язаних із виробничої діяльністю на теренах області підприємств нафтогазового комплексу, які здійснюють дослідно-промислову розробку родовищ нафти, газу та газового конденсату з видобуванням вуглеводнів. На сьогодні усі рентні платежі за користування надрами надходять до державного бюджету. Відтак, громади не мають ніякої компенсації за забруднене довкілля, захворюваність населення, зруйновану інфраструктуру, що на думку Євгенія Холода, несправедливо.

Євгеній Холод поінформував, що частина таких підприємств, зокрема ПАТ «Укрнафта», мають значну заборгованість зі сплати податку за користування надрами. Деякі підприємства приватної форми власності, наприклад, ТОВ «Цефей», здійснюють так звану «спільну діяльність» з державними підприємствами, що отримали спеціальні дозволи на користування надрами. Вони отримують від державних підприємств площі для видобутку нафти, газу та газового конденсату, ведуть самостійну виробничу та фінансово-господарську діяльність, маючи мінімальні зобов’язання перед державним підприємством та зазвичай значну заборгованість зі сплати податків за користування надрами.

Як наголосив Євгеній Холод, депутати обласної ради мають намір розібратися з діяльністю таких видобувних підприємств. У разі необхідності обласна рада порушить питання перед Державною службою геології та надр України щодо припинення дії дозволів для тих підприємств, які не сплачують рентні платежі.

Блок питань про погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів підприємствам на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням вуглеводнів, внесений до обласної ради облдержадміністрацією, керівництво обласної ради вирішило на чергову сесію не виносити, а ґрунтовно вивчити, - підкреслив Євгеній Холод.

Потому Євгеній Холод відповів на запитання журналістів.