В умовах АТО сумлінне наповнення бюджетів – пріоритет національної безпеки

e-mail Друк PDF

22 січня за участі голови обласної ради Олександра Біленького, першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, першого заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Андрія Пісоцького, заступника голови обласної ради Анатолія Ханка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке провів її очільник Сергій Мамоян.

До розгляду питань порядку денного також активно долучилися голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутати обласної ради: Валерій Прядко (постійна комісія з питань освіти, науки, культури), Ірина Степаненко та Іван Сидоренко (постійна комісія з питань бюджету та управління майном), Валерій Калюжний та Михайло Бугрій (постійна комісія з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій); депутат обласної ради шостого скликання Степан Бульба; керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості. Перебіг зібрання висвітлювали журналісти.

Основна дискусія розгорнулася навколо клопотання Головного управління Державної фіскальної служби України у Полтавській області щодо ініціювання призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами стосовно підприємств – кількасот мільйонних боржників зі сплати рентних платежів за видобування вуглеводнів на умовах спільної діяльності. Своє бачення у цьому контексті висловили члени постійної комісії Олег Діденко, Володимир Барчук, Анатолій Власенко, Анатолій Попельнюх, Дмитро Спатар.

Домінувала думка про нагальність наведення ладу у названому сегменті економіки, позаяк в умовах військової агресії на Сході України наповнення Держбюджету, а опосередковано – й місцевих, є питанням надзвичайної ваги.

Відтак, та оскільки подібна ситуація може бути типовою і для інших областей, а офіси головних ліцензіатів розташовані у столиці, Євгенієм Холодом та Андрієм Пісоцьким було запропоновано залучити до боротьби зі злісними неплатниками силові відомства аж до звернення обласної ради до Ради національної безпеки і оборони України. Це, на думку учасників зібрання, спонукає до більш активних дій і самих посадовців ДФС. До наступної сесії, на пропозицію Дмитра Спатара, дотичними структурами має бути здійснено й детальну перевірку дотримання ліцензійних умов у розрізі кожного суб’єкта заборгованості. Також, взято до уваги, що днями для проведення профільних консультацій до облдержадміністрації завітають повноважні представники ПАТ "Укргазвидобування".

Потому на зібранні було в основному погоджено План роботи постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр на 2016 рік; домовлено про квотно- ротаційне представництво у робочій групі з моніторингу ходу виконання програм робіт, соціальних угод та дотримання екологічних норм від постійних комісій з питань: паливно-енергетичного комплексу та використання надр; екології та раціонального природокористування; бюджету та управління майном; а також від громадськості; рекомендовано винести на розгляд сесії проект Регламенту обласної ради.

У «Різному» присутні домовилися розглянути на спільному засіданні з постійною комісією обласної ради з питань екології та раціонального природокористування озвучене тут Звернення територіальних громад Сенчанської сільської ради щодо набутих екологічних проблем.