Про дороги, використання капітальних видатків та рятування людей на водних об’єктах

e-mail Друк PDF

25 січня під головуванням Ігоря Сірика відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, депутат обласної ради Ірина Степаненко (постійна комісія з питань бюджету та управління майном), Кобеляцький міський голова Олександр Копелець, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Проект Програми розвитку дорожнього господарства області на 2016-2018 роки представив директор Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Олександр Бєліков. Він підкреслив, що метою Програми є збереження від руйнування та забезпечення належного експлуатаційного стану ділянок територіальних, обласних і районних доріг загального користування, доріг та вулиць комунальної власності в населених пунктах.

Для реалізації обласної Програми міські, селищні та сільські ради повинні прийняти відповідні програми та передбачити у своїх бюджетах кошти для співфінансування робіт з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів доріг загального користування, доріг та вулиць комунальної власності в населених пунктах, а також кошти для фінансування робіт з виготовлення, перерахунку та інвестиційної експертизи відповідної проектно-кошторисної документації. Загальний обсяг фінансових ресурсів, які плануються залучити на виконання заходів Програми, становить понад 285 млн. грн., у тому числі: 165 млн. грн.. – коштів обласного бюджету, 65, 5 млн. грн. – коштів місцевих бюджетів, 54, 8 млн. грн. – коштів підприємств нафтогазового та агропромислового комплексів.

Обговорюючи питання, голова комісії Ігор Сірик звернув увагу на недостатню роботу служби автомобільних доріг в області по утриманню доріг, зокрема щодо якості їх ремонту, розчищення від снігу, оновлення парку наявної дорожньої техніки.

Занепокоєння у депутатів викликає і відсутність дієвого вагового контролю за транспортними засобами. Адже не секрет, що саме через надмірне навантаження окремих автомобілів дорожнє покриття швидко зношується та руйнується.

Не відповідає сучасним технологічним вимогам і так званий традиційний «ямковий ремонт».

Все це, вважають депутати, негативно позначається на транспортному перевезенні пасажирів та вантажів, подальшому соціально-економічному розвитку області.

Наразі, комісія взяла інформацію Олександра Бєлікова до відома та рекомендувала Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації надати інформацію про використання за 2015 рік коштів на реконструкцію, будівництво та ремонт доріг, отриманих в рамках виконання Угоди про співробітництво між НАК «Нафтогаз України», Полтавською облдержадміністрацією та Полтавською обласною радою. Також рекомендовано надати інформацію про пропозиції від районів по співфінансуванню придбання дорожньої техніки.

Службі автомобільних доріг в області рекомендовано розробити та надати в обласну раду План встановлення та введення в експлуатацію вагових комплексів для вантажівок.

Потому комісія розглянула перелік та напрямки використання капітальних видатків, які пропонуються до фінансування з обласного бюджету в 2016 році. Інформував начальник управління капітального будівництва облдержадміністрації Тимофій Голбан. Йшлося про фінансування завершення будівництва діагностичного блоку Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, реконструкції громадської будівлі (гуртожитку) по вул. Шевченка, 96 у місті Полтаві, реконструкції Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, реставрації Полтавської обласної філармонії, розробки проектно-кошторисної документації на реконструкцію Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського, коригування проектно-кошторисної документації та проходження експертизи реконструкції електрообладнання та електричних мереж будівлі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського. Загалом заплановано освоїти понад 16 млн. грн.

На заходи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середніх ремонтів, експлуатаційного утримання автомобільних доріг області у 2016 році очікується використати 19 млн. грн.

Перелік та напрямки використання капітальних видатків комісія підтримала.

У контексті даного питання голова комісії Ігор Сірик зазначив необхідність фінансового забезпечення з місцевих бюджетів заходів з енергозбереження, зокрема, встановлення будинкових лічильників тепла.

У порядку контролю депутати заслухали та взяли до відома звіт директора комунальної установи «Рятувальна водолазна служба» Віктора Лелюка про підсумки виконання регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2011-2015 роки.

Комісія ознайомилася з проектом Програми заходів з організації рятування людей на водних об’єктах Полтавської області на 2016-2020 роки та підтримала його. На заходи по створенню умов безпечного відпочинку жителів області на водних об’єктах, вдосконалення технічного оснащення рятувальної служби, забезпечення видатків на утримання служби протягом п’яти років заплановано спрямувати майже 12 млн. грн.

Насамкінець засідання депутати розглянули звернення до комісії.