Комісійному розгляду профільних питань передує їх вивчення на місцях

e-mail Друк PDF

26 січня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, яке за участі першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода та заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла провела її очільник Людмила Овчаренко.

До розгляду питань порядку денного також долучилися: депутати обласної ради Костянтин Кірпосенко (постійна комісія з питань бюджету та управління майном) та Олександр Сухань (постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО); депутат обласної ради шостого і попередніх скликань Анатолій Шкарбан; керівники структурних підрозділів облдержадміністрації; представники громадськості. Перебіг зібрання транслювався онлайн, висвітлювали журналісти.

Директор Департаменту охорони здоров"я облдержадміністрації Віктор Лисак поінформував присутніх про епідеміологічну ситуацію в області у зв’язку із зростанням рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Зокрема констатовано, що відповідні показники значно перевищують епідпорогові як в цілому по області, так і в переважній більшості міст та районів, визначається циркуляція грипу A(H1N1)pdm09, хворіє 1% населення, за медичною допомогою звернулися 16 тисяч осіб. Продовжує свою роботу при Департаменті охорони здоров’я оперативний штаб з питань мінімізації наслідків можливої пандемії грипу, де проводиться координація профілактичних, протиепідемічних заходів, аналіз результатів епідеміологічного нагляду, роботи закладів охорони здоров’я. Відновили роботу також міські та районні штаби. Продовжується проведення моніторингу стану готовності лікувальної мережі до роботи в період епідускладнення з грипу та ГРВІ, особлива увага приділяється стану медикаментозного забезпечення лікарняних закладів області, організації надання медичної допомоги вагітним і дітям. Депутати взяли до відома як цю інформацію, так і про стан забезпеченості резерву першочерговими лікарськими препаратами на ПОКП "Полтавафарм", про що доповів виконуючий обов'язки його директора В'ячеслав Білизний.

Також, із врахуванням зауважень члена постійної комісії Юлії Костенко стосовно нагальності забезпечення гарячого водопостачання для медперсоналу Полтавської міської станції екстреної медичної допомоги та приведення до ладу пандусу у ЦРЛ, погодили запропонований Віктором Лисаком Перелік об'єктів галузі "Охорона здоров'я", на які заплановані у 2016 році капітальні видатки з обласного бюджету. Людмила Овчаренко наголосила, що переконалася у їх пріоритетності під час особистого відвідання кожного.

Потому депутати обласної ради Марина Рябоконь, Олександр Гаркавенко, Мирослава Василенко, Лариса Сухопар та Микола Шимка, у свою чергу, розповіли про зроблені висновки за результатами вивчення на місцях стану закладів соціальної сфери. На підставі цього, та доповіді директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмили Корнієнко, погоджено Перелік об'єктів галузі "Соціальний захист", на які заплановані у 2016 році капітальні видатки з обласного бюджету.

Підтримала постійна комісія й проект рішення обласної ради стосовно внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, які передбачатимуть виділення коштів з обласного бюджету для виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільговим категоріям громадян на міжміських і міжобласних маршрутах загального користування.

Депутати взяли до уваги висловлені на зібранні критичні зауваження і пропозиції представників громадськості.

На завершення отримав комісійне схвалення проект Регламенту обласної ради сьомого скликання та План роботи постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення на 2016 рік.