Відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном

e-mail Друк PDF

26 січня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Миколи Бондаря, розглянуті питання, внесені до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради. У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Відповідно до порядку денного засідання депутати розглянули питання щодо приведення рішення другої сесії обласної ради сьомого скликання від 24.12.2015 № 24 „Про обласний бюджет на 2016 рік” у відповідність до Закону України від 25 грудня 2015 року № 928-VІІІ “Про Державний бюджет України на 2016 рік”.

За інформацією директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Павла Кропивки, Закон України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України передбачають новації в частині формування доходів місцевих бюджетів, зокрема, в оподаткуванні податку на доходи фізичних осіб: застосування єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб, замість 15% та 20%; зниження ставки оподаткування пасивних доходів (крім дивідендів) з 20% до 18%; збереження ставки оподаткування дивідендів на рівні 5%; ставку податку щодо оподаткування пенсій, що перевищують 3 мінімальні заробітні плати, залишено без змін (15%); скасування єдиного соціального внеску, що утримується із заробітної плати працівників у розмірі 3,6%, в результаті чого збільшиться база оподаткування податком на доходи фізичних осіб. За рахунок зазначених змін очікується збільшення надходжень до обласного бюджету податку на доходи фізичних осіб на 101,1 млн. грн.

Враховуючи зменшення розміру єдиного соціального внеску уточнюються обсяги видатків по головних розпорядниках бюджетних коштів обласного бюджету. Обсяг вивільненого ресурсу складає 29,2 млн. грн.

За рахунок надходжень обласного бюджету та вивільненого ресурсу передбачаються видатки на утримання професійно-технічних навчальних закладів в обсязі 70,2 млн.грн., на охорону здоров’я спрямовується – 19,5 млн. грн.

У зв’язку із набранням чинності з 1 січня 2016 року Закону України від 24.12.2015 № 918-VIII „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо цільового спрямування екологічного податку” перенесено планові надходження екологічного податку із загального фонду до спеціального фонду в сумі 51 млн. грн.

Як доповів Павло Кропивка, у зв’язку з передачею видаткових повноважень щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів, інших закладів, які здійснюють підготовку робітничих кадрів, за рахунок надходжень обласного бюджету субвенція з державного бюджету в обсязі 200,6 млн. грн. на вказані цілі не передбачається.

Також враховуючи зміни в політиці соціального захисту населення, щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування в частині надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та пільгового проїзду громадським транспортом виключається відповідна субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам області в сумі 59,2 млн. грн.

В цілому ж обсяг субвенцій на здійснення державних програм соціального захисту населення збільшується на 907,5 млн. грн.

Далі учасники засідання заслухали інформацію головних розпорядників коштів обласного бюджету – структурних підрозділів облдержадміністрації щодо напрямків використання капітальних видатків. Загальна сума капітальних видатків на 2016 рік складає 96, 4 млн. грн., у тому числі по галузі « «Охорона здоров’я» - 31 млн. грн., «Соціальний захист населення» - 14 млн. грн. Управлінню капітального будівництва облдержадміністрації передбачається 16,1 млн. грн. на проведення запланованих робіт на об’єктах обласної комунальної власності, зокрема, 6 млн. грн. на реконструкцію обласного клінічного кардіологічного диспансеру, 5 млн. грн. на продовження будівництва обласного протитуберкульозного диспансеру у с. Супрунівка, 2 млн. грн. на реставрацію обласної філармонії.

Члени бюджетної комісії детально опрацювали перелік об’єктів, видатки на які у поточному році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку, внесли свої пропозиції та рекомендували внести питання про скоригований обласний бюджет на 2016 рік на розгляд чергової сесії обласної ради.

У ході засідання депутати також розглянули та підтримали в частині  утримання обласних комунальних закладів проекти Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 роки, Програми розвитку туризму і курортів на 2016–2020 роки, регіональної Програми заходів з організації рятування людей на водних обєктах Полтавської області на 2016 – 2020 роки.

Після детального обговорення депутати також підтримали внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, де затверджується Порядок надання адресної допомоги шляхом виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування(протяжність перевищує 50 км) на 2016 рік.

Потому комісія опрацювала Регламент Полтавської обласної ради сьомого скликання, звернення щодо укладення договорів позички(безоплатного користування), підтримала Програму економічного та соціального розвитку Полтавської області на 2016 рік, розглянула інші питання узгодженого порядку денного.