На порядку денному – питання охорони довкілля

e-mail Друк PDF

27 січня під головуванням Ігоря Горжія відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадськості, журналісти.

У порядку контролю комісія заслухала та взяла до відома звіт директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігоря Піддубного про підсумки та ефективність використання екологічних коштів в 2015 році. Йшлося про фінансування природоохоронних заходів за рахунок залишків коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області у минулому році. Так, з розподілених за рішенням обласної ради 36 млн. грн. майже 25 млн. грн. було використано на заходи: з охорони і раціонального використання водних ресурсів; з раціонального використання та зберігання відходів виробництва і побутових відходів; із збереження природно-заповідного фонду, охорони і раціонального використання земель, - на іншу діяльність у сфері охорони довкілля.

У контексті даного питання перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод та заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий акцентували увагу на забезпеченні обов’язкового співфінансування природоохоронних заходів з місцевих бюджетів.

Депутати підтримали пропозицію постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр про створення при обласній раді робочої групи з моніторингу виконаних робіт, соціальних угод та дотримання екологічних норм.

У ході засідання було розглянуто низку звернень до комісії: Білицької селищної ради Кобеляцького району щодо порушень екологічних норм ТОВ «Сільські традиції»; Сенчанської сільської ради Лохвицького району щодо забруднення навколишнього природного середовища нафтогазовидобувними підприємствами; Глобинської районної ради щодо надання дозволу СФГ «Златопіль» Глобинського району на розчистку берегової лінії річки Сухий Кагамлик із застосуванням механічних засобів.

Насамкінець депутати заслухали інформацію професора вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» Галини Траверсе про стан здоров’я дітей в області, зважаючи на підвищення забруднення навколишнього природного середовища екотоксікантами. Наразі комісія рекомендувала Галині Траверсе оприлюднити дану інформацію як суспільно значиму на пленарному засіданні третьої сесії обласної ради.