Перше пленарне засідання третьої сесії обласної ради сьомого скликання

e-mail Друк PDF

29 січня відбулося перше пленарне засідання третьої сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники Департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

На початку засідання депутати та запрошені вшанували хвилиною мовчання пам’ять голови обласної організації інвалідів війни та Збройних Сил Івана Лантуха та Героїв Крут.

За традицією, голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко вручили нагороди. Орден «За заслуги» ІІ ступеня було вручено Гадяцькому міському голові Володимиру Нестеренку, орден Княгині Ольги ІІІ ступеня - Семенівському селищному голові Людмилі Милашевич. Медаллю «За працю і звитягу» відзначена трудова діяльність начальника Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області Людмили Гречаник та налагоджувальника верстатів та маніпуляторів з програмним керуванням публічного акціонерного товариства «Полтавський автоагрегатний завод» Івана Іщенка. Були вручені Почесні відзнаки: заслуженого працівника освіти України – доценту кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Надії Кочерзі; заслуженого енергетика України - заступнику директора – головному інженеру Кременчуцької ТЕЦ публічного акціонерного товариства «Полтаваобленерго» Олегу Вертепному; заслуженого працівника промисловості України - директору Полтавського виробничого підприємства «Універсал» Українського товариства глухих Борису Акініну; заслуженого художника України - художнику-монументалісту, члену Національної спілки художників України Миколі Анісімову; заслуженого працівника освіти України - директору Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Станіславу Комісару. Почесною грамотою Кабінету Міністрів України був нагороджений трудовий колектив приватного підприємства «Агроекологія» Шишацького району (директор Гліб Лук’яненко). Листи-подяки Міністерства соціальної політики України були вручені групі волонтерів: архієпископу Полтавському і Кременчуцькому УПЦ Київського Патріархату Федору, Ніні Коваленко, Дмитру Лаптєву, Лідії Сафроновій, Олександру Чепурі. Волонтери: Іван Данилевський, Леонід Мошенець, Валерій Тітенко були нагороджені Почесною відзнакою обласної ради «За вірність народу України» ІІ ступеня; волонтери: Анатолій Банний, Віра Маслак – Почесною грамотою обласної ради.

Владика Федір вручив Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого УПЦ Київського Патріархату голові громадської ради при облдержадміністрації Володимиру Голубу, медалі «За жертовність та любов до України» - заступнику голови обласної ради, учаснику бойових дій у зоні АТО Анатолію Ханку, волонтерам: Івану Данилевському та Вірі Маслак.

Депутати сформували порядок денний сесії, включивши до нього 19 додаткових питань, та прийняли регламент роботи сесії.

Питання про директора Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського було знято депутатами з розгляду на сесії, зважаючи на необхідність проведення конкурсу на заміщення цієї посади.

З суспільно значущих питань на сесії виступили депутати обласної ради: Віктор Скочко, Олександр Алексюк, Анатолій Кибка, Людмила Овчаренко, Валерій Капленко, Вячеслав Мінязев, Ірина Степаненко, Олександр Коваленко, громадські активісти: Роман Стегній, Юрій Лебедь, Галина Траверсе, Олександр Лещенко, Олексій Шаманенко, Володимир Сухаренко, Ігор Головатий, Олександр Коваленко, Василь Ковальчук, Людмила Стельмах-Кучеренко та інші.

Обласна рада підтримала депутатські запити Віктора Скочка, Василя Стасовського, Валерія Капленка.

Депутати затвердили внесення змін до показників обласного бюджету на 2015 рік, внесення змін та доповнень - до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, прийняли Комплексну програму комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2018 рік, обласну Програму розвитку туризму і курортів на 2016–2020 роки, регіональну Програму заходів з організації рятування людей на водних обєктах Полтавської області на 2016 – 2020 роки.

Обласна рада підтримала проект рішення «Про обласний бюджет на 2016 рік», яким обласний бюджет на нинішній рік було приведено у відповідність до Закону України від 25 грудня 2015 року № 928VІІІ «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Потому депутати розглянули презентацію результатів дослідження перспектив та стратегії розвитку ПОКП «Аеропорт-Полтава» та взяли інформацію до відома.

Після тривалого обговорення питання про Регламент Полтавської обласної ради сьомого скликання (відповідний проект рішення було взято за основу на другій сесії обласної ради та доопрацьовано), депутати ухвалили рішення про необхідність продовжити роботу з його удосконалення.

Наразі було розглянуто та підтримано низку ініційованих депутатами та депутатськими фракціями проектів звернень обласної ради до Президента України, Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Міністра освіти і науки України, Генерального прокурора України, директора Національного антикорупційного бюро України, голови Державної фіскальної служби України, тимчасово виконуючого обов’язки голови Державної служби геології та надр України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Національної Академії аграрних наук України, народних депутатів України від Полтавщини.

Звернення стосувалися вимог та пропозицій щодо: невідкладного внесення на розгляд Верховної Ради України восьмого скликання важливих соціально-економічних законопроектів; перегляду Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»; відхилення законопроекту «Про внесення змін до Конституції України» в частині окремих територій Донецької та Луганської областей з наданням їм особливого статусу, легалізації влади терористичних угруповань; забезпечення фінансування закладів професійно-технічної освіти України за рахунок субвенцій з державного бюджету та недопущення передачі з державної власності у комунальну власність відповідних установ, закладів та організацій; передбачення у Державному бюджеті України на 2016 рік субвенції місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян та надання інших пільг, визначених законодавством; внесення зміни у Конституцію України в частині децентралізації; внесення змін до законодавчих актів; призупинення терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами в Полтавській області ПАТ «Укрнафта», перевірки спільної діяльності ПАТ «Укргазвидобування» та ТОВ «Цефей» на території Полтавської області; надання дозволу на роздержавлення ДП «Дослідне господарство «Степне» Полтавської філії сільськогосподарської станції ім. М.І. Вавилова Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України шляхом його перетворення в акціонерне товариство.

Проект звернення депутатів Полтавської обласної ради до Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., Генерального прокурора України Шокіна В.М., заступника Генерального прокурора України Д.Сакварелідзе, Голови Центральної виборчої комісії Охендовського М.В. щодо відповідальності народного депутата України Костянтина Жеваго перед вкладниками банку «Фінанси та кредит» обласна рада не підтримала.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів прийнято рішення по 26 питаннях порядку денного сесії.

За рішенням обласної ради, третя сесія продовжить роботу після доопрацювання Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання.