Практичний семінар у рамках Проекту GIZ “Енергоефективність у громадах ”

e-mail Друк PDF

9 лютого для представників органів державної та місцевої влади експерти Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах ” провели практичний семінар «Впровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях із застосуванням механізму ЕСКО», в якому взяв участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод.

У рамках семінару учасники розглянули питання енергетичного менеджменту та моніторингу в муніципалітетах, технічні заходи із комплексної термомодернізації громадських будівель, застосування механізму ЕСКО для впровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях.

Також учасники зібрання отримали консультації щодо проектів з енергоефективної модернізації будівель розроблених міською радою для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку.

Відповідно до плану роботи експертів Проекту GIZ “Енергоефективність у гомадах ”, 10 та 11 лютого планується провести семінар для представників ОСББ «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будівлях із застосуванням механізму ЕСКО. Роль ОСББ».

Довідково:

Метою Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект надає технічну підтримку містам-партнерам, а також сприятиме у доступності до фондів та кредитних ліній для фінансування з енергоефективності.

Для участі в Проекті було створено консорціум міст: Миргород, Лубни, Полтава, Комсомольськ, лідером якого виступила Полтавська обласна державна адміністрація. Відповідний Меморандум про співпрацю підписано 6 лютого 2014 року.

В рамках реалізації Проекту, проводяться семінари-наради, тренінги, зустрічі, консультації та інші заходи з питань енергоменеджменту і ОСББ для спеціалістів Полтавської області.

Містами-учасниками консорціуму розробляються та впроваджуються Плани дій сталого енергетичного розвитку міст (завдання для підписантів європейської ініціативи – Угода мерів).

Планується реалізація декількох ініціатив з енергоефективності міст-учасників, встановлення та введення в експлуатацію систем енергомоніторингу в усіх містах-учасниках.

За участі навчальних закладів міст-учасників консорціуму в рамках Проекту реалізується педагогічний мікропроект «Енергія в школах міста». Основною метою мікропроекту є виховання у молоді ощадливого ставлення до енергії, що є запорукою сталого енергетичного розвитку як кожного окремого міста, так і всієї країни.