Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

e-mail Друк PDF

10 лютого під головуванням Ігоря Горжія відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули питання про порушення екологічних норм ТОВ “Сільські традиції” під час будівництва та експлуатації свинокомплексу поблизу селища Білики Кобеляцького району.

Територіальна громада звинувачує підприємців, які розпочали свою діяльність у 2012-му році, у порушенні норм екологічного законодавства. Зорема, мешканці селища звинувачують підприємство отруєнням викидами атмосферного повітря, а також забрудненням ґрунту та водойм шкідливими стоками. Окремі представники громади стверджують, що за останні кілька років в районі погіршилася санепідеміологічна обстановка, зросла кількість дітей, що страждають на алергічні захворювання, та виріс рівень смертності.

Конфлікт інтересів між підприємством та територіальною громадою досі не розв’язаний. Громада вимагає повного та своєчасного виконання договірних зобов’язань підриємством щодо забезпечення норм екологічної безпеки у селищі. Питання розглядається у суді, вивчалося робочою групою, створеною за дорученням голови облдержадміністрації.

За інформацією представника ТОВ “Сільські традиції”, підприємство провело ряд заходів, спрямованих на усунення виявлених недоліків у роботі свинокомплексу. За 2014-2015 роки удосконалено роботу очисних споруд на суму 7,5 млн. грн.

На думку громади цього недостатньо та її представники вимагають проведення реконструкції очисних споруд свинокомплексу.

Після детального опрацювання даної проблематики комісія вирішила визнати роботу ТОВ “Сільські традиції” з покращення екологічної ситуації в регіоні незадовільною та рекомендувала підприємству у місячний термін розробити та надати комісії детальний план заходів щодо реконструкції очисних споруд свинокомплексу.

Наразі дане питання залишається відкритим. З метою детального вивчення даної проблеми комісія вирішила провести у селищі Білики виїзне засідання комісії за участі відповідних контролюючих органів.

Насамкінець депутати заслухали та взяли до відома інформацію директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігоря Піддубного про підсумки виконання регіональної Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на 2012 – 2015 роки (“Довкілля - 2015”), розглянули попередні напрацювання щодо її продовження на 2016-2020 роки.